» Poradna » Web a internet

Google - nelze zapnotu dvojfázové oveření ani ověření přes aplikaci

Zdravím, chtěl jsem si zapnout na iPhonu 13 dvoufázové ověření na Google účtu. Vybral jsem tedy možnost, že budu potvrzovat přístup na účet přes aplikaci od Google. Problém je ten, že to nedohledá ten telefon.Postupuju následovně - Google účet - Spravovat - Zabezpečení - zde jsou dvě možnosti 1. Přihlaste se pomocí telefonu nebo 2. Dvoufázové ověření. Vybral jsem první možnost dal nastavit - vybral jsem možnost připojení iphonem a říkají at spustím aplikaci od Google přes app store, stáhnul jsem, přihlásil se a nic, nemohu pokračovat na krok další. Jako kdyby to ten telefon nevidělo nebo netuším.https://i.imgur.com/WOlJwHn.jpgPamatuju že kdysi jak jsem to zkoušel tak to fungovalo.. dnes už ne.Díky za rady

Odpovědi na otázku

Budeš potřebovat aplikace Google authentificator. Nainstaluj si ji přímo ze store.Doporučuji těch 2-fazových metod aktivovat víc. Klidně začni SMS zprávou, přidávat i ubírat je můžeš dle libosti.A je tam možnost vygenerování jednorázových hesel, to udělej také a založ si je někam pro nejhorší případ.

Takto to vypadá z aplikace Google - na krok Další nelze pokračovat. Zkoušel jsem i Zkusit znovu - https://i.imgur.com/WFKoIqw.jpg

Zkoušel jsem i aplikaci Google Smart Lock.. totožný problém.

Už jsem na to přišel, musí se aktivovat klasické dvoufázové ověření normálně přes SMS. Pak nainstalovat Google aplikaci a když se budu chtít přihlásit přes prohlížeč na PC např. tak do te appky skočí oznámení a já jen potvrdím. Takhle jsem to chtěl. Takže asi vyřešeno. :)

Jako....palec nahoru a zlaty bludistak k tomu. Sice jabkar, ale vyresil a co vic... PODELIL SE TU O RESENI ... mozna ty jabkare vezmu na milost, nejsou vsichni asi takovy jelita...PS .. a ty zalozni kody od 2FA si urcite vygeneruj a vytiskni/uloz soubor. Udelej to hned :)