» Poradna » Mobily

Gom Player (next frame) problém

Zdravím, mám problém s přehrávačem videí Gom Player. Problém se týká když chci video prohlížet snímek po snímku... Když stisknu klávesu na "next frame" (f), tak mi to nepřeskočí na další frame, ale mám pocit, že o dva snímky dopředu a jeden dozadu, nebo o dva dozadu a jeden a dva dopředu, teď nevím... Každopádně už to neskáče frame po framu jako dříve. Nevíte někdo co s tím? Nic jsem nenastavoval jinak, prostě se to tak najednou změnilo... Zkoušel jsem i odistalovat a zpět nainstalovat, ale žádná změna. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Neuvádíš verzi, ale pokud vím, klávesová zkratka (F) nebyla pro Next frame, ale pro Next Keyframe!

albi 78.102.249.--- | 24. 9. 2015 20:29 uz naznacil, ja len doplnim.Dnes sa na video pouziva hodne kodekov. Kazdy ma "za ulohu" zmensit velkost suboru (znizit datovy tok). Bez toho by dany subor bol viac ako 10-krat vecsi (a pre bezneho uzivatela, by to nemalo nat negativny efekt).Napr. "mpeg" pouziva metodu, ze mapuje vo videu LEN kazdu x- snimku ako plny obrazok a ostatne mapuju len rozdiely voci predchadzajucimi snimkami (teda nie plny obrazok).Kompresia metodou GOP "Skupina snímok GOP (Group Of Pictures)" moze vypadat takto:IBBPBBPBBPBB, kde sa oplatni GOP 13, to znamena ze az kazde 13-sta snimka je plna.i-fame je plna snimka, ale B-frame a P-farame su LEN mapovane rozdiely.(kedysi platilo: GOP size of 15 frames for NTSC and 12 frames for PAL)Ty ako uzivatel si mozes natiahnut video z kamery a pri ulozeni si urcit upne iny GOP.-----------------------------------------------------------------------Takze Gom Player Ti skace na "I-frame" = Keyframe = plna snimka .S tych rozdielovych by si asi nemal radost.Spresnim: ked natocis prihovor k svojej kamaratke, tak rozdielove snimky mapuju (ked zrovna hlavov nehadzes) LEN zmenu Tvojich ust a pripapne mrknutie oka.----------------------------------------------------------------------Existuju programy, ktore Ti zmapuju akykolvek snimok, to znamena ze si najdu zodpovedny "I-frame" a dopocitaju zmeny na danej pozicii (B-frame a P-farame), ale vacsinou nie v realnom case.