» Poradna » Mobily

Gmail nestahuje přílohy k emailům

Ahoj, používám aplikaci Gmail na správu e-mailů na Androidu 9 . Když mi dojde email na adresu XXX.gmail.com jdou normálně otevřít přílohy např foto. Když ten samý e-mail dojde na XXX.seznam.cz tak to přílohy vůbec nezobrazí. Obě e-mailové adresy mám nastavené stejně a přiřazené. Nevíte pls čím to je ? Dík

Odpovědi na otázku

Jak velke jsou prilohy v MB ?A odkud jsou odesilany z gmail.com nebo adres cz ?

Neco mi rika ze by pri napr volnych 4 MB schranky uz nevesla priloha vetsi. Dnes uz zkouset nebuduPred hodinou jsem plnil dve schranky kapacitne aby neprosla ani 5kb zprava. Mam zakladni velikost na nich. Budou mit zimni prazdniny s spameri a vyderacske emaily neprojdou - byli tam dva .

Ahoj, byli to jen 2 fotky ,ale pro jistotu si zkusím přeposlat jen text. Zkoušel jsem to posílat několikrát atd. Je divný , že v tom emailu , který si přes Gmail apku otevřu není o té příloze ani zmínka. Normálně píší ,že např příloha nejde zobrazit nebo stahování bylo neúspěšné. Tady nic 🤔 ,jen text. Jirka

Ja vecer ucpaval schranku nejprve MB s pak jen kb protoze MB to uz vracelo a kb prochazely dal. Jinak gmail mi odesle 10 MB v mobilu ale seznam jen 5MB. Z a do pc vic.

Standardně je max. velikost přílohy 5MB. Ale některé servery či schránky propustí víc.

Dodatek. I tzv neomezena schranka ma omezenou kapacitu a pred akcemi je potrebne zkontrolovat stav a pripadne zbytecne i desitku MB vysypat i z kose. Kapacita kose se pocita do celku.

Tak jsem si poslal jen Exel tabulku a ta se mi zobrazila správně ,pak jsem si poslal přílohu video a to prošlo také,tzn že mi ta apka Gmail nepouští foto ,

To je pro me v mobilu vyšší dívčí. Ap gmail mam v mobilu od noveho a zatim v pohode. Zlobi jen email , ne vzdy ulozi text tak volim webove rozhrani.

Poslal jsem si velké video z adresy gmail.com na adresu email.cz a zároveň na adresu gmail.com , pak jsem to otevřel přes tu apku Gmail a na obou účtech (adresách) to normálně šlo otevřít atd. Když si stejným způsobem pošlu fotku (fotky) tak ta adresa email.cz je prázdná.

Me napadaj jen podkozene soubory nebo format. Vcera jsem si napsal v pikasu texty k vanocum a zaramoval je. Pri zkousce odeslani se mi jeden ukazal z casti prekryty jakoby lehce prusvitnym papirem kde sel text o precist. Pri tom na displeji pocitace se ukazoval v poradku. putoval do kose.

Nemohou to být poškozené soubory, zasílání stejných souborů do jiných schránek a zobrazení má v pořádku.Gmail z nějakého důvodu považuje tyto soubory za nežádoucí, tak je ze zprávy smaže.

Poškozené nejsou určitě, když stejný email otevřu např přes seznam přílohy se normálně zobrazí , zatím co apka Gmail ani neuvede že tam ta příloha je. A dělá to pouze u fotek. Video a tabulky projdou normálně . J

Ja ti to neberu. Take to nepisu ze tomu tak opravdu je. Stejne jako o formatu. Vznikly neznamy mi problem jsem tusil uz vecer presto jsem se zeptal na moznosti kapacity. Ne vzdy lze spolehnout na polozeny dotaz a mit k nemu plne empatie

Zkusím si poslat několik fotek v různých formátech a uvidím jestli něco přijde. Tvoje myšlenka o formátech příloh je dobrá. Zatím vím že txt. Exel. a video projde.

Dobra pro laika znalec by vedel.

Jedná se o koncovku jpg. Tedy celý problém zní. Když obdržím e-mail na adresu např seznam.cz nebo email.cz a tento otevřu pomocí aplikace Gmail která je v Androidu 9 ,tato ten email otevře ale o příloze tam není zmínka. Jakékoli jiné přílohy jdou otevřít bez problému. J

Kdyby pomohl www.wintip tady je ( novy dobry radce jako starsi Kupka)https://wintip.cz/515-jak-zobrazit-pripony-...

V té aplikaci Gmail žádné takové nastavení není 🤔 . Dal jsem dokonce ten účet email.cz ( co zlobí) odstranit a po té znovu přidat a nepomohlo to. Když tam přidám účet seznam.cz tak to také zlobí.

Je tam o zmenach pripon. Uz jsem to 5 let nedelal takze i proto navod wintip. Na netu je toho vic jen pohledat. Ja osobne jsem vzdy menil .

To by musel změnit odesílatel. Musel by vědět , že mi to jpg nebere. Nevidím toto reálné a sám nemůžu měnit e-mailovou přílohu než mi přijde.

Tak uz je ale snad zjistena pricina proc mas zpravy bez priloh.Me posilaji ac to nemam rad, znami prilohy po skype.

Poslal jsem si z ap E v mobilu ( v android 5) do ap gmail prilohu v jpg (stazeni z netu). Obrazek prisel v pohode a uz otevreny.

Zřejme to chce podivat se do nastaveni ( v pc).Ve vychozim nastaveni se zobrazuji automatickyV aplikaci gmail1 V androidu vlevo nahore nabidka tri vod.carky2 Nastaveni - ucet3 V sekci vyuziti dat klepni na obrazky4 Obrazky = vzdy zobrazovatJiri, nebyl jsi tu k vuli esetu? Sleva.

Opr. Zavorka s pc ne.

Ahoj Leo, obrázky respektive jejich zobrazení mám zaplést stále a nemá to na daný problém bohužel žádný vliv. Zřejmě Žijí ( komentář pod tímto) má shodný problém .: Aplikace Gmail nechce zobrazit jpg. Přílohy z adres seznam.cz a email.cz zatímco z adresy gmail.com projdou v pořádku. Ne, ESET jsem tu neřešil , jsem tu poprvé. J

S něčím podobným jsem nedávno taky laboroval, mám dva nejpoužívanější emaily, jeden na Seznam.cz a druhý Hotmail.cz a aplikace Gmail mi na Seznamáckém emailu nechce zobrazovat/stahovat obrázkové přílohy, kdežto Gmail s Hotmailem problémy nemá. Zjistil jsem to náhodou, když jsem na Seznam dostal email s obrázkovou přílohou a k příloze ne a ne se dostat, prostě jako by tam příloha ani nebyla. Prostě si Gmail se Seznamem nějak nerozumí a proto mám nainstalovaný i Outlook, který se Seznamem problémy nemá.

Ahoj Ziki , to je přesně ono. Apka Gmail, nezobrazuje jpg přílohy (fotky) z adres email.cz nebo seznam.cz ale ostatní např video nebo txt projdou v pořádku. Zkusil jsem ten účet email.cz i odebrat z apky Gmail a znovu přidat a dělá to stále blee. J

2 hodiny jsem s tím laboroval, než jsem Váš příspěvek objevil.Outlook jsem si nainstaloval a už problém nemám!Děkuji za vyřešení a konečně už můžu do postele (čas 4:30).

Tohle mi také dělalo. Text zprávy přišel, ale příloha ne, ani jakékoliv upozornění, že nemůže přijít. Dělalo mi to v případě nastavení klienta jako IMAP. Pokud jsem klienta nastavil jako POP3, tak přílohy normálně dorazily.

Zdravím, měl jsem stejný problém. Stačilo účet odebrat, když se účet poté znovu přidává kliknout na ruční nastavení, osobní POP3 a zadat server POP3.seznam.cz ;)

Zdravím. Mám stejný problém. Mám seznam.cz a přílohy v emailech chybí. Zkusila jsem nastavit POP3.seznam.cz,ale nejde mi to nastavit.