» Poradna » Web a internet

Gmail-nedoručená pošta

Nedaří se mi odesílat poštu na adresy s "gmail"This is the mail system at host backmx.iol.cz.I'm sorry to have to inform you that your message could notbe delivered to one or more recipients. It's attached below.For further assistance, please send mail to postmaster.If you do so, please include this problem report. You candelete your own text from the attached returned message.

Odpovědi na otázku

A co máme dělat?

back.iol.cz? Ty máš poštovní schránku u iol.cz, nebo používáš jenom jejich SMTP server? Ta druhá možnost by byla hodně špatná volba.