» Poradna » Web a internet

Gmail detekuje naši firemní poštu jako spam

Dobrý den, zjistil jsem že když odešlu z firemníh emailu (office 365) na gmail tak to google detekuje jako spam, dělá to v práci všem. Nejde to někde globálně nahlásit na google nebo Microsoft aby pošta z určité domény nepadala do spamu ?

Odpovědi na otázku

A mate firemni domenu spravne nastavenou? Dnes je potreba mit spravne ruzna technicka nastaveni, aby byla posta "duveryhodna". Mozna to Office 365 dela automaticky, ale spis ne.At se spravce vasi firemni domeny podiva, co znamenaji pojmy jako SPF, DKIM, DMARC.

Anebo je to profláklá firma produkující spam, kterou adresáti jako spam nahlásili. Jak jinak si vysvětlit, že tazatel hledá informace na Poradně, místo aby kontaktoval správce sítě/domény?

Dneska mi chtěl někdo něco poslat na vytisknutí a divil jsem se, že nic nepřišlo. Pak jsem na to přišel,že to letělo do spamu. Asi je chyba na straně googlu. U Microsoftu se mi to nestalo.

Mně na Googlu do spamu padá jenom to, co má, respektive občas i něco, u čeho chápu, proč to tam končí, takže zásadní chybu nevidím.V současné době homeofficů bují lidová tvořivost v nastavování pošty, lidi občas využívají SMTP servery svých poskytovatelů, protože ti třeba blokují port 25, takže firemní SMTP server je nedostupný. Ale pak taková pošta může oprávněně padat do spamu, protože SPF atd. Taky poštu všelijak přeposílají třeba z firemního serveru na soukromý účet, potom ale část pošty opět může padat do spamu.Je potřeba analyzovat konkrétní případ a ne hned vykřikovat, že Google má chybu, protože jeden mail (možná s podezřelou přílohou a podezřelým textem, nebo úplně bez textu) spadl do spamu.

"Nejde to někde globálně nahlásit na google nebo Microsoft aby pošta z určité domény nepadala do spamu ?"a proč to řešíte vy a ne váš IT správce ? Jsem si skoro jistej že v nějakám vráceném mailu máte zprávu něco jako.."gmail-smtp-in.l.google.com: 550-5.7.1 [xxx.xxx.228.54 12] Our system has detected that this message is 550-5.7.1 likely unsolicited mail" atp atp..a na konci je odkaz kde se dozvíte víc a jak by se to dalo řešit..https://support.google.com/mail/answer/9981691A jste si 100% jistí že na doméně máte správně a korektně nastavené všechny záznamy ? SPF atp..