GK do AGP na P4

Zdravim. Uvažujem o SAPPHIRE HD 3650 do AGP 4x. Momentálne mam Radeon 7000 (R100). CPU zatiaľ vymeniť nemôžem, tak sa pýtam, či aspoň GK pomôže (TV karte, prehrávaniu HD videa, možno aj iným veciam). OS: XP SP3, HW: P4 2GHz Northwood, 2GB RAM, chipset i845

Odpovědi na otázku

Pokud ji seženeš darem, proč ne. Ale jakákoliv investice do toho PC jsou vyhozené peníze.

keď budem bohaty, budem mať i7 extreme edition 6jadro a 32GB RAM . Ale zatiaľ nie som. Cca 25€ nie je extrem a keby mi konečne šli HD videa bez problemov a popr. zlepšenie pre TV kartu (maďarske 1440x1080 samoz. súčasná GK ani CPU nestiha ani omylom, naše pri nahravaní ltt). Takže mením čo môžem. Keby som neinvestoval, mal by som 1,7 Celeron a 512 MB RAM.

Coz o to, HD3650 nejaky vykon ma a asi by Vasemu PC pomohla. Ale HD36xx nebyly zrovna bezproblemove karty..

ja mam jednu 100% funkcnu aj s chladicom accelero. ak by si mal zaujem, napis sem nejaky svoj kontakt.

samozr. Dá sa Ti poslať SZ?

poslal som ti SZ tu na fore...

zatiaľ som poriadne nepochopil ako s tými SZ. Ale snáď sa k tomu preklikám

na fore, uzivatelsky panel, sukromne spravy, prihlasujes sa tu: http://forum.zive.cz/

BTW, kedy je GK brzdená procesorom (CPU)?

ked je procesor slaby a nestiha zaroven s grafikou. napr. pri niektorych hrach, kde treba aby veci pocital aj procesor sam

mal som pocit, že pri niektorých kombináciach GK/CPU môže dôsjť k tomu, že GK bude čakať nejaký čas kým jej CPU dá info/inštrukcie a za ten čas sa môže "opaľovať" (resp. si pospať a teda nebude CPU ju shopný využiť naplno). Čiže chápal som to tak (a je tu aj diskusia ohľadom novej karty, kde Kineczek odporúča aj lepši CPU), že je hlúposť dať do P III (nadnesene) ATI 7990, lebo GK urobí čo má a bude čakať minutu kym sa z toho CPU vysomári a dá ďalšie inštrukcie GK a dookola. Je "vzorec" podľa napr. frekvencie CPU vs GPU čo s čím sa dá kombinovať? (príklad GPU s frekvenciou 500MHz by mal byť kombinovaný s CPU 2GHz 2 jadro)

Vzorec neni. Da se to vypozorovat z vysledku testu - jedna GK, ruzne silne procesory.

Byly to relativně problémové karty. Jednou se ke mě dostal počítač (S754) s touto kartou a nerozchodil jsem jiné ovladače než ty dodané na instalačce s kartou. (Zkoušel jsem samozřejmě AGP Hotfix verze).

na P4 veľa možnosti nemám....