GIGABYTE Z170-HD3P a divne zvuky

Ahojte, kupil som si GIGABYTE Z170-HD3P + i7 6700 + pamatvsetko zapojene, slape bez problemov, avsak z dosky idu "divne" zvuky, nejake ako keby skrcanie (pripomina to trosku ako keby neustale cital z hdd - mam ssd, iba popisujem ako to znie :) ) otazka je co s tym?! divne je, ze v biose nic take nepocut, az ked sa nacita system ... ale nezda sa mi, ze by to bolo ovladacmi (ale zistit to aj tak moc nemozem, lebo instalacia oficialnych ovladacov skonci chybou ... ) any ideas?

Odpovědi na otázku

Málo informací - kompletní HW konfigurace, použitý OS. Podle toho co píšeš je to problém SSD disku (pokud v PC už jiný disk nemáš) a jeho připojení k desce.

SSD to nebude, vymenil som aj disk a robi to to iste ... a samozrejme som aj pocuva, ono to ide z dosky ... system je W10

Můžou to být cívky a kondenzátory přímo na desce. pokud se to děje až při práci grafického adaptéru, tak bych viděl problém v desce vzhledem k integrované GPU

no ... to kludne moze byt, otazka ... je to na reklamaciu?! tu dosku a cpu som chcel prave kvôli tomu, ze je tam integrovana grafika ... mam sice externu grafiku ale to je zase spotreba navyse ... ale skusit to samozrejme mozem, dakujem za tip

tak to asi nebude v tom GPU ... dal som tam grafiku, zakazal v biose na doske a pisti to aj tak ... takze je to sice nieco na doske ale boh vie co ... otazke je stale ta ista, je to na reklamaciu?! kua vyhodil som 100e na dosku ktora piska ... to je krasne ...

Servis to zamietne s tým, že je to vlastnosť dosky. Výrobca dosiek negarantuje, že doska bude tichá.

inak toto je podla mna svinstvo, ako vyhodil som za to cele cca 5 stoviek, tak som predpokladal, ze to vykonovo bude ok (je) a taktiez, ze s tym nebudu ine problemy (su) ... neviem si dost dobre predstavit, co sa musi odohravat v hlave cloveka co napr. na tych 500e setri cely rok a potom sa mu dostane do ruk takyto kram ...

Pokud máte na slovensku podobný zákon jako u nás, můžeš výrobek do 14 dní vrátit bez udání duvodu. Pokud jsi kupoval přes net

Já měl taky podobný problém a raději sem se z toho zbavil. Těžko se taková věc opravuje. Někteří cívky a kondenzátory polijou bezbarvým lakem, někteří vymění zdroj a občas to pomůže. Jednodušší je se te desky nějakým způsobem zbavit :D

ako zial stve ma to ale budem sa musiet toho zbavit tiez :( :( mame take zakony, ze 14 dni ... tak snad nebude problem, ked vyvalim 120e za dosku, tak chcem aby slapala normalne a nie pocuvat nejake piskanie, lebo proste nieco

Co máš za zdroj? Vzhledem k tomu, že je deska low-end ořezaný až na kost, tak může pískat každé zařízení s vlastním spínaným zdrojem, které je do ní vložené nebo k ní připojené - grafika, SSD, větráky s PWM.

low end? uf :) ja ze za 120e to bude aspon cosi ako priemer :) zdroj hluku ide z dosky, nie zo zariadeni ... okrem toho tam mam pripojeny len ssd disk a robi to ... zdroje som skusal dva, jeden liteon 300w (vykonovo by mal stacit, nenapaja nic okrem ssd, dosky a cpu) a skusal som aj nejaky delux 420w ...

Ne, to se ti jen zdá. Deska je ořezaná až na kost (levné součástky, čínské kondenzátory, menší počet fází,vynechané volitelné filtry...), za 120€ koupíš solidní desku leda tak s B150. Velká část ceny je za čipset Z170 a licenční poplatky.Mají ty zdroje garantovanou kompatibilitu s C6 a C7 cykly, co přinesly procesory Haswell? Napiš, o jaké zdroje se konkrétně jednalo.

K tej poslednej otazke, pochybujem o tom, lebo ten 300w zdroj je z hp compu co ma tak 4-5 rokov (nie som doma, uz to nepozriem je to nejaky quad core) a ten silnejsi som len tak zobral na skusku..ale ten je tiez starsi..takze mozno novy zdroj? Je sanca, ze si to casom "sadne"?

Že se to ustálí je velmi nepravděpodobné. Samozřejmě může pomoc použít takové ty papírově červené podložky pod desku, které část pnutí utlumí (ovšem jeden šroubek musí zem desky s kostrou spojit), potom je ještě varianta vzít si sanitární silikonový tmel a opatrně prdnout na cívky u procesoru - ale bude hrozit přehřívání.U upgradu jedné starší sestavy jsem to řešil tak, že pískající zdroj Fortron jsem upravil. Vyměnil jsem kondenzátory za lepší typy v o něco menší kapacitě a vyměnil cívky v Pí filtrech. Zdroj pak pracoval na vyšší frekvenci a pískot se posunul mimo slyšitelné spektrum.Databáze Intelem certifikovaných zdrojů je zde: https://www-ssl.intel.com/content/dam/www/public/us... Obecně s cykly C6 a C7 nemají zdroje obsahující DC-DC měniče, tedy zdroje ve většině případů spadající do 80 Plus Gold.

no ... mam pocit, ze sa to skor zhorsuje ... otazka je skor co s tym?! reklamacia nepomoze? zdroj vymenit? nejake hlupe nahrady nechcem ... vymenit dosku? zdroj?

Pokiaľ pískajú cievky, tak ti to pošlú späť s tým, že je to vlastnosť dosky a nato sa reklamácia nevzťahuje.

nastastie to bolo kupovane cez net a do 14 dni ... tak to proste vratim ... je to svinstvo ale proste problem posuniem niekam inam, ja aktualne nemam cas riesit take veci, snazil som sa to riesit ale je to mimo mojej kompetencie a pokial je predajca sikovny, tak si to da vyreklamovat ...

Reklamuj. Nemáš co ztratit. Můžeš jen získat. ☺

neopravnena reklamacia moze byt draha ... ale tak mysleli na zakaznika co kupuje na nete a tak sa da tovar bez udania dovodu vratit do 14 dni ... takze to tak zial budem musiet riesit ... chcel som to mat z krku a mat novy stroj ale zial :( takto pridam robotu nielen sebe ale aj cudziemu :(

Nepíská ventilátor? ☺

:) :) nie nie ... to som samozrejme tiez skusal ... problem je na doske ... chlapi kazdopadne dakujem za pomoc, problem "sa" vyriesi tak, ze to vratim ... stve ma to, pretoze som stravil vela casu skladanim, instalaciou, atd atd ... ale tak co uz :)