Gigabyte gah77d3h + gtx 1050 ti

Dobrý den,mám dotaz a předem se omlouvám, že možná nebudou všechny info úplné. Jde o PC kamaráda. Případně bych zkusil dodat info. Má cca 5 let starý PC, desku Gigabyte gah77d3h a grafiku radeon HD 7800, proc i5 4 jádro tuším, ale nevím teď přesný model. Začal mu blikat a pak i vypínat monitor. Prý cca po hodině, spíše kancelářské práce, hry tam nehraje. Dříve možná flight simulátor. Prvně řešil monitor, ale ten je ok. Pak zkusil náhradní HDD s čistou instalací Win 10 - nepomohlo. Dále šla grafika... po různých konzultacích (já v tom byl nevinně). Koupil druhou grafiku Geforce gtx 1050 ti. Při spuštění se začal načítat BIOS, ale tím skončil. Počítač nenaskočil vůbec. (teď při psaní mě napadlo, že tam před tím měl Radeon, ale to by si snad PC přebral a rozjel se v nějakém režimu...? Já měl vždy Nvidia a NIKDY nezkoušel přestavby s různými výrobci grafik. Nevím tedy jak se to chová ) Jako další zkusil i jiný zdroj. Taky nic.Řešil, jestli tedy může být v háji deska. Když se konečně dostal ke mě, jsem laicky uživatel a občas si ladím pc, jsem mu řekl, že by měl prvně zkusit jinou, ale starší grafiku. Když už tedy zkusil co jsem psal a nic nepomohlo.Ještě bych dodal, že na integrovanou grafiku to jede bez problémů a zkusil původní grafiku dát i do jiného slotu. Před pár lety bych před tímto dotazem asi zkusil vše možné od různých hardware změn či software testů, ale již pár let a bude to víc jak 10 na to nemám čas, tím pádem nemám po ruce náhradní komponenty. A ty co bych našel už by se asi taky nerozjely :)Abych to shrnul a zkusili něco dál, pokud nepojede i ta starší grafika... Může mít tato kombinace Gigabyte GAH77d3h + gtx 1050 TI nějaký vzájemný problém?Případně napadá vás něco jiného?Diky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Silně emotivní popis plný zbytečných věcí a nepřehledný .-reset BIOSu (uEFI ) jste zkoušel-ty grafiky v jiném PC jedou?-jiný zdroj jste zkoušel ? Může mít tato kombinace Gigabyte GAH77d3h + gtx 1050 TI nějaký vzájemný problém? Ano může a nemusí.

Ano, jiný zdroj zkusil a nepomohlo.Zkusit prohodit grafiku jsem mu poradil, tak snad to dnes zkusí u syna v pc.

Celé to fakt číst nebudu.Není důvod, proč by to nemělo fungovat (GTX 1050 Ti funguje i v podstatně starších PC). Je desce aktuální BIOS? Pokud ne, aktualizuj ho na poslední verzi. Někdy to pomůže.