Gigabyte b660 gaming - BSoD (pokazde jiny stop kód)

Dobry den mel bych na vas dotaz zakoupil sem desku gigabyte b660 gaming x ddr4s procesorem i7 12700F ale pri spusteni ciste instalace win 11 mi vyskakuje modra smrt pokazde z jinym stop kodem skusil sem updatovat novy bios a povedlo se mi win nainstalovat jenomze system je nestabilni pada zamrza vyskakuje modra smrt nic nejsem schopen nainstalovat pred koncem to vyhodi chybu aktualizace taky nejde stahnout nevite nekdo prosim co stim jestli reklamace nebo neco jineho dekuji//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Aký zbytok? Ako je možné, že toľko ľudí buď nevie písať (žiadne interpunkčné znamienka), opísať chybu, alebo vypísať typ HW? Skúšal si W10? Linux? Aspoň Linux z USB live skús používať nejakú hodinu a zistíš či je stabilný.

Zbytek je : Ram- HyperX Fury (2x8) CL16 2666 mhz disk- m2 EVO 970 plus 250gb chlazeni- MSI MAG CORELIQUID 240r v2 GK- msi GTX 1650 super zdroj- silverstone ST70F-ES230 80plusWin 10 sem skousel je to to same. Linux ne.

Zdroj už tu řešíte, ale co ty RAM? To jsou nějaké ze starého PC? Co to je přesně za kit? Nicméně i když nám to nic neřekne, občas je nekompatibilita mezi RAM a deskou. Stačí vyměnit jedno nebo druhé a je to 100% stabilní. Přitom ani jedno z toho není rozbité a v jiném PC to běží.Ten vodník je nový (má správnou montážní sadu)? Nebo co vše jsi vzal z nějakého starého PC? Přece tohle nejsou všechno nové komponenty, nebo máš opravdu takovou splácaninu novou?Na jakou verzi biosu jsi to povýšil?

Nepíšeš nic o RAM, ani o zdroji.Pokud je to RAM kit o dvou modulech, ověřil jsi zda se problémy projevují i při namontování jen jednoho modulu?A hlavně pro novou ZD a procesor jsi také nakoupil tomu adekvátní zdroj? Nebo jsi usoudil, zdroj je taková ta podružná bižuterie PC. 80% tebou popisovaných náhodných závad je způsobeno právě nevhodným (levným, starým, nekvalitním, nedostatečně výkonným) zdrojem od od bůhví jakého výrobce. Základem moderního PC je vždy kvalitní zdroj od renomovaného výrobce (s vysokou účinností kolem 90%, většinou se zárukou 5 a více let).

Než jsem to napsal, doplnil jsi skladbu sestavy.Popis uvedeného zdroje ST70F-ES230 jsem nikde nenašel. Není to náhodou ST40F-ES230?Myslím si, že to bude právě problém se zdrojem. Ten tvůj bych se rozmýšlel dát do staršího nevýkonného PC, do nového výkonného určitě ne. Orientačně: dobré zdroje začínají od 1500 Kč, ale vybíral bych okolo 2000 Kč s účinností Gold, Platinum nebo Titanum a zárukou pokud možno 10 let.

zdroj sem psal dle krabice kterou od nej mam ale je pravda ze uz je dva roky starej 700w 80plus kamarad mi pujci zdroj 1000w platinu tak vyskousim dekuji za radu

Nejde ani tak o watáž, ale o kvalitu. SilverStone by som nebral ani zadarmo. Ak GK časom vymeniť nechceš, toto Ti žerie do 300 W, čiže aj 450 W zdroj by stačil. Ale ako vidím, taký štandardný Corsair CX450M (2021) stojí 60 €, takže kolega mal pravdu. Príp. lacnejší Corsair CV550, ale radšej by som bral sériu CX.

7 = 700W, čiže jeho zdroj má úžasných 700 W. Koľko zvládne reálne, ťažko povedať. A či aj podľa špecifikácii. Súhlasím s orientačnou cenou 60 €. Avšak aj za 50 € sú už slušné zdroje

Zkus otestovat PC na chybu pamětí, doporučuji využít https://memtest.org/ nebo nástroj Diagnostika paměti Windows, který je přímo integrován do Windows, bude-li chyba nalezena zkus vyresetovat nastavení BIOS/UEFI a následně zkontrolovat, jestli má paměť nastavené správné napětí, frekvenci a časování, popřípadě zkusit nechat v PC pouze jeden modul RAM, pro zjištění, jestli není vadný pouze jeden modul pamětí. Dále bych zkusil spustit PC v nouzovém režimu, tím se vyřadí problémy s ovladači. Jestliže v tomto režimu bude PC fungovat bez problému, máte problémy s ovladači, či jiným nainstalovaném SW. Odinstalujte nepotřebné programy a nainstalujte všechny ovladače ze stránek výrobců základní desky. (Hlavně Základní deska, Grafická karta, SSD).Nemyslím si, že by chyba byla ve zdroji, jelikož by se počítač při problému rovnou vypl, a neukázal by modrou smrt.Také bych zkusil stáhnout nástroj HW monitor, a zkontroloval bych, jestli nějaký senzor nedosahuje příliš vysokých teplot.Pokavaď nepomůže ani jedno řešení pošlete chybový číselný kód, který dostáváte, když se PC dostane do modré smrti. Bez něj se dá určit co máte s PC snad jen s pomocí věštecké koule.

Pri prvni ciste instalaci neslo nainstalovat win hazelo to tyhle chyby 0x8007025D,0x80070643,0x80073712 a 0xC0000005 po updatu biosu a instalovani ovladacu se povedlo win nainstalovat. Po spusteni jsem doinstaloval zbytek ovladacu pres app center primo od gigabyte ale aktualizace pro win nebylo mozne nainstalovat teda ne vsechny jen kumulativni pro win dale framework adt. hlasi chybu 0x80073712. Dale modra smrt stop kody- memory managment,kernel security check failrule,ntfs.sys atd. takze netusim co stim je nikdy sem se stim nesetkal pameti ram jsem skousel v jinem pc jsou funkcni ale jdu skusit vsechny rady zatim dekuju

Ty chyby odkazují na poškozené soubory. Buď máš špatnou flešku, vezmi jinou a připrav si instalačku přímo od MS přes toto:https://go.microsoft.com/fwlink/Případně zkus jiný disk, může být poškozen. Případně ho zkus v jiném slotu, to by pak odkazovalo na desku. Tak jako tak, jsou tam prostě poškozené, případně neúplné soubory.

PS: Instalační flešku strkej rovnou do USB na zadní straně základní desky. Neinstaluj to přes přední USB, tam to běží ještě přes propojocací kabel, atd.. (tedy větší riziko problému)

skusim diky

Pokavaď li to nebude problém s paměťmi, tak mi to připadá jako problém se souborovým oddílem, celým diskem nebo diskovým řadičem, doporučuji ověřit integritu dat pomocí "chkdsk/f C:" v administrátorské příkazové řádce, a dále bych ověřil soubory Windows pomocí "sfc /scannow" také v administrátorské příkazové řádce. Poté bych provedl kontrolu přes program HD Tune https://www.hdtune.com/download.html (HD Tune stačí, netřeba HD Tune Pro) na ověření zdraví disku pomocí tabulky S.M.A.R.T. a následného testu na chyby. Máte-li k dispozici jiný disk, můžete zkusit Windows nainstalovat na něj.Dále by mohla pomoct přeinstalace ovladače NVME ze stránek Samsung https://www.samsung.com/uk/support/model/MZ-V7S25...