» Poradna » Počítačové sítě

Gigabitová síťová karta nejde plnou rychlostí

Dobrý den všem,Měnil jsem ISP a mám 300Mb/s.Na všech ostatních zařízení po kabelu vede správnou rychlost, nicméně na stolním počítači, kde mi od jiného providera v pohodě síťovka protlačila 250Mb/s, má teď problém. Na speedtestu mi maximálně skáče 138Mb/s.Usuzuji, že tadle vada bude SW.Co jsem zkusil?- Reinstallovat ovladače realteku pro GBE family. (reinstall jak manuální, tak z Updatu)- Povolit 1GB full duplex- pohrát si s biosem- zakázat IPv6 protokol- vyměnit kabely (všechny jsou kat. 5e)- nastavení routeru (vypnout QoS a další featury)- kouknout se na teplotu CPU, jestli se nezahřívá- restartovat pc, resetovat router do továrkaKdyby kdokoliv cokoliv věděl, prosím, dejte mi vědět. Cením si jakékoliv rady.Díky

Odpovědi na otázku

Jestli máš druhý počítač s 1GBit síťovkou, stáhni iperf a změř propustnost při jednovláknové a vícevláknové komunikaci. Hned uvidíš, jestli to dělá karta.

iperf z officialních stránek nefunguje. Jen problikne CMD

to není klikátko!

Spusť CMD a v něm teprve iperf. Na jednom PC vytvoříš server: "iperf -s" Druhá strana měří: "iperf -c _IP_Serveru_ -d -p 8" například, voleb je tam víc a něteré mají velký vliv na měření. https://cs.wikipedia.org/wiki/Iperfhttps://www.root.cz/clanky/iperf-mereni-rychl...

PS: když si dáš práci, existují veřejné iperf servery v internetu proti kterým jde měřit, ale většina je daleko, takže 300MBit na nich nenaměříš

Jestli se s poskytovatelem měnilo i zařízení do kterého se počítač připojuje, je možné že má problém s vyjednáním rychlosti a duplexu. Toto musí být na obou koncích na auto/auto, nebo na 1000/full, ale zase na obou stranách kabelu.