» Poradna » Počítačové sítě

Gigabit POE "extractor"

Ahoj, neznáte někdo protikus pro gigabit POE injector, nějaký extractor abych na druhé straně mohl přijmout gigabit i napájení ? Už před nějakou dobou mi tu bylo porazeno použít k optice tento injektor:https://www.czc.cz/mikrotik-gigabit-poe-inje... Je to super věc, ale teď mě láká to použít i pro něco co není originálně dělané pro vstup POE. Všechny ty routery, ke kterým to chci dát, už jedou na POE které kompletně vynechává 4,5,7,8 piny na vstupu a výstupu, takže jsem omezen na rychlost 100Mb a chtěl bych tam dostat i gigabit ale nemohu to nikde sehnat.

Odpovědi na otázku

aky protikus chces k tomu? RJ45 pichnes do switchu, do tej druhej koncovky pichnes adapter na 12-24-48V a do tretej kabel co smeruje do zariadenia co umoznuje POE napajanie.

To není ale gigabit

A když napíšu že to chci pro zařízení které není originálně na poe vstup, tak mi radíš úplně mimo. Já to mám dělané na poe ale neumožňuje to gigabit protože mám gigabit injector ale už nemám na druhé straně gigabit, ale pouze 100Mb "extractor" protože ho nikde nemohu sehnat.

ja ti vysvetlujem princip ako to funguje. Ci to je gigabit alebo nieje tam nijak nespominam

Na gigabit žádný pasivní injektor/splitter logicky neseženeš, protože gigabit nemá žádné volné dráty na vedení napájení. U gigabit jedině aktivní PoE.

Ten injektor už mám a měl by být pasivní, používám ho pro gigabit optiku.Do pinu 4,5,7,8 to pere nonstop napětí který tomu dám, a to aktivní poe nedělá, nebo alespoň jsem pochopil že aktivní nejdřív zjistí jestli je na druhém konci nějaké zařízení podporující poe a až pak to začne napájet.

Máš odkaz? A jak je to oddělené? Na gigabit ty piny 4578 nejsou volné

https://www.czc.cz/mikrotik-gigabit-poe-inje... Tohle mám, piny 4,5,7,8 nonstop pod napětím 45V protože tomu tolik dávám. A zvládá to +- 900Mbps asi omezený providerem. Mám i aktivní poe pro kamery a ten to nemá nonstop pod napětím a nefunguje s pasivnim splitterem, ale tenhle mikrotik funguje.

Páry volné nejsou, přenášejí současně vysokofrekvenční signál i stejnosměrné napětí. Na oddělení těchto injektorů jsou nejspíš použity kondenzátory a tlumivky. Zapojení pro páry 45, 78 je tady: https://wiki.spoje.net/lib/exe/fetch.phpExistuje i zapojení, kdy se proud přenáší všemi čtyřmi páry. Variantně místo kondenzátorů a tlumivek jde použít vysokofrekvenční transformátorky a stejnosměrnénapětí je přivedeno do středu vinutí.https://wiki.spoje.net/lib/exe/fetch.php

Super, to je přesně co jsem hledal, nechápu že jsem to nenašel, asi proto že jsem psal "extractor". Díky moc.Jen je škoda že to na tom druhém konci reguluje výstupní napětí, ale určitě lepší než nic.

Mám pro tebe řešení asi za 17kč. Tohle samé jsem řešil. Dá se použít ten samý injector jako splitter. Pouze si koupíš redukci která ze samice udělá samcehttps://www.tme.eu/cz/details/pc2.1-mm/konek... Případně pokud potřebuješ delší kabel tak https://www.ges.cz/cz/hs-21-extc-0-5m-GES066...

Přesně tak, injector a splitter (v provedení bez elektroniky) jsou v ptincipu jedno a to samé.

Teď jak jsem koukal na to schéma co sem někdo postnul, tak jsem nad tím také přemýšlel. Děkuju za radu, a hlavně pro mě nejideálnější možnost tohle, bez toho aby mi to regulovalo výstupní napětí.

Zatím mám doma jen jeden ten injektor, takže snad brzo budu mít dva a zkusím to.Ještě jsem se chtěl zeptat na ten injektor co jsem dal odkaz + originální injektor pro optiku co mám.https://www.czc.cz/ubiquiti-poe-injektor-poe... https://www.czc.cz/mikrotik-gigabit-poe-inje... Někdo tu psal že na gigabit pasivní injektor neseženu, je tedy tohle pasivní či aktivní ? Já měl za to že to je obojí pasivní a že tedy nebude fungovat s aktivním poe protože nemá žádnou řídící elektroniku která by dala příkaz na puštění poe inputu.

Ten od Mikrotiku je pasivní. S ničím to nekombinuj a použij ten samý jako extractor. Odkud jsi? Dost nám zbývají na firmě takže bych ti mohl jeden dát

Pouzivam na to injektor od mikrotiku, akoratho pouziju jako extraktor. Obvykle jeste nejakej malej regulator na 5V nebo 12V dle potreby