» Poradna » Programy

GF9600GT Silent

Zdravím, prosím Vás mám dotaz.Musel sem přejít na Win 10 a v Pc mám grafiku GF9600GT Silent.Bohužel WIN 10, neznají žádné ovladače pro tuhle kartu.Můžete mi poradit, zda se ovladač dá někde pro Win 10 najít a případně nainstalovat ručně?Vím je to sice shit karta, ale hledat někde na rychlo grafarnu pro AGP prostředí, které by navíc podporovala WIN 10 je nad moje síly.Za každý typy (i koupi jiné karty) budu moc rád.Díky Radek

Odpovědi na otázku

W10 už platformu AGP nepodporuje.Kdo Tě nutil s namířenou pistolí nacpat na takový prehistorický PC supermoderní OS? Co s tím?Vrať ze zálohy původní verzi OS, tj. pravděpodobně W98|99.

Byl sem na Win xp ... tak asi budu muset zpet na tenhle system.Nebo neda se tam narvat jina grafarna?

Nejsem si jistý, ale nemá náhodou grafika PCIe16? Vždyť 9600 je cca rok 2008, ne? To karty měly běžně PCIe16, byt ve starší revizi. AGP bylo kratší, to by tam ta karta nešla. Pak by byl jen problém v tom, že v současných ovladačích už to Nvidia myslím dávno zařízla, takže to chce najít poslední verzi, kde to bylo a pokusit se to udělat ručně tak, aby to win 10 sežral.

PS: Nvidia na svých stránkách pořád nabízí ovladač pro řadu 9000, dokonce má psanou podporu win 10.http://www.nvidia.com/Download/index.aspx

Pokus na přímí odkaz:https://goo.gl/FQLMdfSnad to bude fungovat, pokud ne, tak s to tam navolte. Najde to driver 342.01

*přímý

Hale odkaz funguje, zkusim to, díky

Myslíš řadu Geforce 9 Series?

Jo. Za pokus to stojí, ne? maximálně to nebude fungovat, takže budete tam, kde jste nyní.

Jasný jasný, zkusím to Ještě jednou díky

Tak pak dejte vědět.

Určitě ;)

Hm, tak to neslape ... Pise mi to tento ovladac grafiky nemohl najit kompatibilni hardware grafiky

A co ten šrot vyhodit a koupit něco z tohoto století? Dokonce i 5 let starý repas za pár korun bude oproti tomu dělo a W10 ma něm pojedou bez problémů.

Mám tohle ... CPU Intel Pentium Dual Core 3 GHz, 4GB DDR3, HD 1 TB, grafika GF9600GT Silent.

A Win 10 slapou ulpne v pohode ... jen ta grafika proste neslape ...

A proč tedy píšeš o AGP? Máš tam PCIe 16x, tak prostě starou 9600GT vyměň za něco jiného. Jde do toho prakticky cokoliv.

Protože je to..., ehm,... diletant? Kdoví, zda GPU také napsal správně a není tam třeba GPU od AMD.

tak grafiku vyhoď a vraž tam tohle:https://www.czc.cz/gigabyte-gt-730-ultra-dur...

Kdo by kupoval takový krám, když za podobné peníze lze pořídit novou GT 1030:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs... nebo novou RX 550:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-550-vs-Nvi... Jediný problém by mohl být monitor, už nemají VGA, pokud tazatel má. Jinak by snad fungovat měly. Vrátit se nechají vždycky, pokud to náhodou nepůjde.

protože cena? Každá stovka navíc je zbytečná a tohle řešení by to prodražilo o další pětikilo.

Rozdíl 330Kčhttps://www.czc.cz/155678,214141/porovnat-kodyRozdíl ve výkonu jen cca 200%, podpora nejnovějších formátů videa, atd....http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT... Neříkám, že by tamta nestačila. Tady se asi hledá jen zobrazovadlo, ale i tak. Když už kupuji nové, tak ty 300Kč přidám.. Jak píši pokud by si s tím ta stará deska neporadila, tak se vrátit nechá vždy.

http://www.nvidia.co.uk/page/geforce9.html Jsi schopen, nádhero jedna, vypsat, co za komponenty vůbec máš?! Jsem přesvědčen, že CPU, které lze vložit do desky s AGP portem, nemá patřičné featury potřebné pro chod, ba samotnou instalaci MSW 10. Mimochodem, IP ze které jsi sem přilezl, je velmi líbezná.

Ip ze ktere sem vlozil inzerat , byla pracovni ip...Gr.karta je 512MB, ale nevim zda je GDDR3.

1. Všechny Geforce 9600 s jádrem G94 byly osazovány GDDR3. Což je ale z hlediska tvého problému úplně jedno.2. Všechny grafiky této série byly do PCIe 16x, takže sem prehistorické AGP vůbec netahej.3. 9600 GT je stále podporována i v W10:http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3... Pokud to chceš rozchodit, svěř to někomu, kdo tomu alespoň trochu rozumí. S tvými znalostmi to dohromady nedáš. Bez urážky.

Neurazim se Strejda mi napsal chybnou informaci, to je cele.Je to tedy PCIe 16x, ted sem rozebral a juknul na to.Kazdopadne jde o to Win 10 mi prostě nastavuji "Základní grafický adaptér" ...

A nepřídá mi tam ovladač pro tuhle kartu ... Kdybych mohl poslat prntscr, tak to ukážu.Informace o fyzickym adapteru jsou spravny,ale nejsou tam ovladace pro tu danou kartu

Ovladače pro 9600 GT si umí W10 nainstalovat sám. "Základní grafický adaptér" je tam jen do doby, než si je stáhne v rámci aktualizací.Takže je dost možné, že je ta grafika K.O. Dost tomu napovídá i to, že ti nejde nainstalovat ovladač ze stránek Nvidie.