» Poradna » Ostatní

Geometrie - "namapování" obrazce na válec

Ahoj,zkoušel jsem hledat různá hesla + deskriptivní geometrie, ale nedostal jsem se k rozumnému výsledku.Můj problém - mám tvat (např. kružnici) a chci ho vyříznout do válce (kolmo na osu). Výsledkem bude šišoid (pohled kolmo na osu válce). Spočítat to umím, ale nedaří se mi dosáhnout tohoto výsledku geometricky (přímky, kružnice). Nějaký tip na literaturu (prosím, jen ne celá skripta konstruktivní geometrie, zas tolik času do toho investovat nehodlám)Náčrt:http://pasteboard.co/Ax6bPCNrZ.pngDíky

Odpovědi na otázku

Díky za odpověď.Takže to přeci jen musím rozsekat "po stupních" a bod po bodu přenést. Doufal jsem, že existuje elegantnější řešení...