» Poradna » Programy

Gentoo vidi disk 7GB jen jako 417MB,proc ?

Gentoo v 2005.1-r1 vidi disk 7GB jen jako 417MB,proc ?kdyz na nem byli WIN videli ony i BIOS v poradku 7GB...ted je disk cisty a at je formatovany ci ne Gentoo vidi jen a zas 417MB...proc...je na to nejaky lek-rada jak se toho zbavit ? dikyMMike

Odpovědi na otázku

Jak vidí jen 417M ?Prostě v biosu musí být vidět skutečná hodnota - ta je závislá na HW a nemá s žádným OS nic společného.Asi máš HW který nepodporuje velké disky nebo to máš v BIOSu vypnuté a nebo jsi používal nějaký ovladač pro spřístupnění velkých disků.

tak az ted me to dotrkava...linux vidi jen CD mechaniku resp.disk v ni...HDD vubec dle toho co sem zjistil nevidi...to je mi nadeleni, co ted ? Deska ma chipset ALI M1542 MMike

jak nevidi ?Asi neni pripojeny (mount)Co rika prikaz fdisk -l ?

este je mozne ze kedysi bol pouzity nejaky bazmeg ktory spristupnil tak velky disk pre ms dos a linux taku vec automaticky nedetekuje.