Gentoo instalacia - nedostatok miesta

Pokusam sa instalovat Gentoo, ale vzdy mi instalacia padne na nedostatku miesta.Postupujem podla navodu na:http://www.gentoo.org/doc/en/gentoo-x86-quickin... stage3. Ked dam emerge --sync, tak to dlho dlho bezi v pohode a nakoniec to padne s hlaskou disk full. Vypis z konzoly:dev-php5/pecl-filter/files/digest-pecl-filter-0.9.4write failed on "/usr/portage/dev-php5/pecl-filter/files/digest-pecl-filter-0.9.4": No space left on devicersync error: error in file IO (code 11) at receiver.c(277)rsync: connection unexpectedly closed (3293948 bytes read so far)rsync error: error in rsync protocol data stream (code 12) at io.c(189)>>> retry ......receiving file list ...1 file to considertimestamp.chkwrite failed on "/var/tmp/timestamp.chk": No space left on devicersync error: error in file IO (code 11) at receiver.c(277)rsync: connection unexpectedly closed (453 bytes read so far)rsync error: error in rsync protocol data stream (code 12) at io.c(189)!!! Rsync has not successfully finished. It is recommended that you keep!!! trying or that you use the 'emerge-webrsync' option if you are unable!!! to use rsync due to firewall or other restrictions. This should be a!!! temporary problem unless complications exist with your network!!! (and possibly your system's filesystem) configuration.Takto mam nakonfigurovany filesystem: Device Boot Start End Blocks Id System/dev/hda1 * 1 992 499936+ 83 Linux/dev/hda2 993 8322 3694320 83 LinuxPricom /dev/hda1 mam namountovane ako /mnt/gentooTu je vypis df -h pred spustenim emerge --sync:Filesystem Size Used Avail Use% Mounted ontmpfs 506M 379M 128M 75% //dev/hdc 49M 49M 0 100% /mnt/cdrom/dev/loop/0 43M 43M 0 100% /mnt/livecdudev 506M 172K 506M 1% /devcachedir 43M 43M 0 100% /mnt/livecd/lib/splash/cachetmpfs 506M 4.2M 502M 1% /mnt/livecd/lib/firmwaretmpfs Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ahoj,neviem ci si myslim spravne, ale vyzera to ze si nezadal prikaz chroot a tym sa ti to instaluje na tmpfs, ktory sa ti zaplni.Pozri si manual na www.gentoo.org, je to tam presne popisane ako na to.Opravte ma ak sa mylim. :o)

Nemylis....dokonce tam chybi pripojeny disk /dev/hda1 na /mnt/gentoo

chroot som daval... (chroot /mnt/gentoo /bin/bash)no, je to divne, ze tam neni namountovane /dev/hda1 na /mnt/gentoopozriem sa na to doma, ze ako to je...

Ked chces Gentoo na maly disk, tak si najdi navod na instalaciu Gentoo na maly disk, nejake na to su. To, ze je hole, este neznamena, ze zabera malo. Naopak kompilacia programov zo zdrojakov miesta potrebuje dost, aj ked aspon tie najnarocnejsie sa daju instalovat aj uz skompilovane. A Portage tree tiez nezabera malo (hlavne na niektorych filesystemoch).Podla vsetkeho, si to rozbaloval na ten ramdisk a nie /dev/hda1. Neviem ale, ci bude tych 0.5GB stacit na standardny postup instalacie.

Dik, no vyzera to tak, ze naozaj to islo vsetko na ramdisk... Pohldam ten navod. Diki moc...

ty si to chces instalovat cisto do RAMky?akosi si si zabudol pripojit disk kam sa ma nainstalovat samotne gentoo.hladaj v prirucke nieco ako mount /dev/XXXX /mnt/gentoochroot /mnt/gentoo /bin/bash #ak to robis v texte.inac gentoo je velmi hole, ale zvykne obsahovat aj vyvojarske casti balikov (ved sa same sebou kompiluje) takze jeho velkost narastie.