» Poradna » TV, audio a video

Genius GX Gaming sw-g2.1 1250 blbne zesilovač

Čauuuu, hele měl bych dotaz, mám cca 3 roky repráky Genius GX Gaming sw-g2.1 1250 a když to zesiluju tak mi to začne chrčet a hraje to jen na levý repr a subwoofer. Oba výškáče hrají jen v určitých polohách zesílení, takže bych se chtěl zeptat jestli má někdo stejný problém popř. jak to vyřešil, reklamace není možná protože záruka byla jen 2 roky. Od prachu jsem to čistil kompletně.

Odpovědi na otázku

u Geniusu 5.1 jsem po pár letech musel měnit nafouklý kondenzátory na zdroji, ale těžko říct podle tvýho popisu. Pokud se to mění podle zesílení nezlobí potenciometr ?

Akademik CZ právě i to jsem si myslel já, ale nejsem jsi jistý, nejsem zkušený elektrikář

asi můžeš jedině zkontrolovat jestli nejsou vyboulený / nafouklý / vyteklý ty kondenzátory (válečky)..https://youtu.be/0EMdl030b0Qale tak či tak to asi stejně budeš muset svěřit někomu kdo bude schopnej zjistit co s tím je..

.. ale když novej set stojí kolem 1300, tak se ti tím bude dělat někdo snad jen zadarmo a dobrej známej

Kondiky nafouklé nejsou, to jsem se díval při čištění

"...Ale je pravda, že za ten rok co jsem v tom naposled byl se to mohlo změnit a něco se mohlo nafouknout..." takže lžeš a nemá to s tebou cenu. stejně bys nebyl schopen koupit ty správné "válečky", natož je vyměnit.

Já se neptal na to, jestli lžu nebo ne, ale ptal jsem se na to jestli je to puze u mě tento problém nebo je to u více kusů a taky jak to kdo vyřešil

já to měl podobně po zapnutí hroznej brum 50 Hz a jak se to zahřálo tak to bylo OK . Kondíky jasně ty odcházej . Jsem to vyřešil koupí nové 5.1 . asi ti to i někdo opraví ale otázka je za kolik

jirikast no prááve, moc penez do toho rvat nechci, kdyby to stálo moc tak jedine si koupit nový jsem přemýšlel nad sw-g2.1 3000 ver. ii

kup si 5.1 pokud to dává zvukovka na filmy i na hry je to o něm jiném

Zvukovku mám na desce 2 vstupy a 1 výstup, ale budu kupovat jinou desku a taky jsem přemýšlel nad 5.1 ale nevim, když už bych kupoval jiné repráky tak výkonější než ty 1250

zvukovka do slotu 5.1 stojí málo ale tam se nevyplatí šetřit dá se za 1K ty na desce jsou OK ale zvuk nic moc . mám doma soundblaster platinum či jak se to jmenovalo 5.1 nádhernej zvuk ale prostě nedělalí ovladače pro W10

JO o přídavné viim ale na tehle desce mam jen 1 tu malou pci expres a v te mam sitovku

Když to zapnu tak mi to dělá i to co popisuješ

Ale je pravda, že za ten rok co jsem v tom naposled byl se to mohlo změnit a něco se mohlo nafouknout

tys měl hned po záruce potřebu to rozdělávat a čistit od prachu i když se tam prach v podstatě nemá jak dostat (a zesilovači zcela jistě nevadí) a i když tomu vůbec neozumíš jak píšeš..Hm.

Ale nemá to nafouklé! Není nad aktuální informaci.

Divál jsem se a nic nafouklé nebylo!

Před rokem. Kup nové, stejně bys to nebyl schopen opravit. Pochopitelně, je možnost, že při psychopatickém pucování si s tím něco udělal a po roce se to projevilo.

Byl jsem v tom protože to chrčelo tak jsem si myslel, že to mohl způsobit prach nebo něco

Oba výškáče hrají jen v určitých polohách zesílení: kontrola studených spojů na nožičkách toho potenciometru, popřípadě bych uvažoval o výměně toho potenciometru. Popřípadě do něj jako první pomoc zkusit stříknout kontox.

To nemá smysl spravovat dyž by se to začlo dít zase, prostě udělam to co sem chtěl dřív, koupím ty 3000 sw2.1