» Poradna » Notebooky

Genius gaming headset HS-G600V - problém s připojením u notebooku

Dobrý den,koupil jsem si Genius gaming headset HS-G600V,ale nemůžu je rozchodit na notebooku acer aspire E 15Sluchátka mají připojení přes USB-A,nebo jack 3,5 mm s tím žě mikrofon má oddělený přívod,v balení je redukce 2x jack 3,5 mm (F),1x jack 3,5 mm (M).Když zapojím sluchátka pomocí USB nic se neděje,zvuk nadále hraje přes integrovaný reproduktor a mikrofon to samé,žádná instalace ovladače neprěhne,ani se mi nezobrazí sluchátka ve výběru zařízení pro přehrávání.Připojení pomocí jack 3,5 mm je to o trošku lepší,zvuk už hraje v sluchátkách ale mikrofon stále nefunguje,i přes to se nikde nezobrazí připojení sluchátek.Nikde jsem žádný ovladač na stažení nenašel,u podobných problémech jiných sluchátek to majitelé vyřešili externí zvukovou kartou,ale nejdřív se chci ujistit zda to není chyba někde v pc nebo jestli něco dělám špatně.Moc děkuji za odpovědí

Odpovědi na otázku

Ta sluchátka mají vlastní externí zvukovku. Takže pro připojení k USB je potřeba ovladač. A potom musíš manuálně zvolit, jestli chceš integrovanou zvukovku nebo tu na sluchátkách.

skor to vyzera, ze to ma nejaku formu vibracii a ten USB je tam na napajanie. Inak to ma jacky pre zvuk a mic.

Fakt je tam USB jen na napájení?

vyzera to tak, odskusane to nemam

Aha, už to čtu. Tak to si měl tazatel před tím přečíst, k čemu tam to USB je

Mám zapojené USB i oba konektory jack,funguje stále jen zvuk,mikrofon ne a v ovládacím panelu zvuku je nemám zobrazené,nemám na výběr nic jiného než integrovaný reproduktor a integrovaný mikrofon,přitom reproduktory přeply automaticky na sluchátka ale mikrofon pořád jede v notebooku.

mic sa ti automaticky prepne na ten zo sluchatiek hned ako vsunies ten jack do otvoru mic. Ked nie, tak mas pokazeny konektor. Este je moznost, ze treba externy mic aktivovat v ovladacoch zvukovky, ale to odtialto tazko povedat.

Ten NB má ŠTVORpólový Jack konektor - COMBO. Sluchátka majú SAMOSTATNÉ Jack pre mic a phone - takže? Pokiaľ strčí zelený - sluchátka budú fungovať, ale mic nie (nie je pripojený - ak strčí ružový - teoreticky by mic mal fungovať, ale! Konektory na Jacku od slúchadiel (ružový) nebudú sa dotýkať v Jacku NB pre mic.Potrebuje totohttps://www.1m.cz/data/katalog/7/cellularli... Slúchadlá majú svoj vlastný zosilňovač - preto USB-A na napájanie (5V) toho zosilňovača.

Mimochodom - niekto spomínal nejaké ovládače - na čo? To je niečo podobné, ako keby k aktívnym reprákom si potreboval ešte ovládač mimo ovládača zvukovky. Totálna <|>. Stačí Strčiť USB, strčiť audiosplitter na Jacky do NB, jacky od headsetu do autiosplittera a MUSÍ to ihneď fungovať.

OTNa tom videu je jasne na krabici napísané, že audiosplitter je súčasťou balenia. Dokonca ho aj ukázal zabalený. Takže pýtajúci sa asi nečíta návody. Inak by sem nepísal takéto voloviny. A k USB - napájanie zosilňovača a motorčekov vibrácií. V každom prípade (aj keby nenastavoval rôzne fičuríny) - to USB musí zastrčiť + splitter do príslušných konektorov.

Ale já jsem nenapsal nic o tom že nemám audiosplitter,mám ho,jen jsem to nazval jinak. A USB nemusí být zastrčené.Jinak už jsem to vyřešil

samozrejme logicky sluchatka skus na inom PC, ak to nepojde ani tam, reklamuj, ak to pojde tak vies, ze problem treba hladat v tvojom pc

nejspíš jsem přišel na to proč to je.https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windo... Potřebuju obnovit tudle tabulku.Jenže se pořád nedaří,už nevím kde mám hledat

Už je vše v pořádku,děkuju všem za radybyla to moje chyba a to v tom že jsem neměl nainstalovaný ovladač zvukové karty jelikož jsem nedávno měnil hdd za ssd,takže komplet přeinstalace a nějak jsem si to neuvědomil