» Poradna » Programy

Genius 5.1 hrají pouze 2 reproduktory

Dobrý den, pořídil jsem si Genius SW-HF 5.1 5000 a mám problém s hudbou, pokud pustím film v DVD kvalitě fungují mě všechny reproduktory, ale při spouštění hudby mě fungují pouze přední 2 reproduktory. Zkoušel jsem problém vyřešit v ovládacích panelech, ale nepomáha. Nevíte o radu????

Odpovědi na otázku

Nastavte si nejaky vystup na stereo, propojte ho s bednami k tomu urcenym kabelem a je to. Je pak samozrejme treba prepnout na repru na jiny vstup.

a v akom prehravaci pustas tu hudbu???

zkoušel jsem v winamp i windows media player

ja mam take iste repraky. Ked som ich kupil tak som zistil ze winamp bez DSP pluginu nevie iba stereo, tak som vyskusal windows media player a ten hra v 5.1. Zavisi este aj na zvukovke aku pouzivas, resp. na zakl.doske ak pouzivat integrovanu zvukovku

ono totiz nektere filmy maji zvuk ve formatu 5.1 (nektere ceske dabingy jen 2.0) a hudbu mate pouze stereo (nepredpokladam nove formaty hudby uz s 5.1) tak vam jedou 2 repraky. Zkuste hudbu z ceskeho rozhlasu ta jede zkusebne i jako 5.1
Tady vam pomuze pouze nejaky prevodnik, externi zvukove karty by to mohly zvladnout. Tedy pokud se bavime o repro pripojenych k PC. U domaciho kina by to mohlo zvladnout nastaveni kina.

Pokud do k tomu urceneho vstupu repraku privedete stereo, bedny uz si to vyresi samy.

www.svethardware.cz ...

Ano? Ja je mam doma, takze v recenzi nic noveho.... :o)

nevim, ja je doma nemam. Doufam ze recenze byla k necemu. Ja mam daleko horsi sestavu. Jsem rad ze na male hlasitosti vybudim vubec basy, A zadne drevo, poctivy plast. Snad soudruzi z NDR neudelali dalsi chybu

zkoušel sem tedy rozhlas a ten bohužel také nefunguje, nevíte o nějákém ovladači, který by to mohl zvládnout??

mam podobne repro (starsi model), asi ta sklamem ale vsetko ti funguje tak ako ma....standardne mp3, a aj video pokial nema zvuk 5.1 sa prehava len na 2 kanaloch....

zvukovky creative maju na toto funkciu CMSS, ta prevadza stereo zvuk do 5.1 pripadne az 7.1 kanalov....

a existuje este aj jeden plugin do winampu, ktory tento prevod riesi softwarovo

a jak se ten plug do winampu jmenuje???

ja mam tiez tieto. takze takto. mas vo zvukovke (pc) zapojenene vsetky 3 kable do subwooferu ? ak hej tak chod do ovladacich panelov a tam si najdi nejaky sound effect manazer chod don a v speaker konfiguration klikni vlavo 6 chanel mode 5.1 a v pravo na vsetky tri switche. a malo by ti to frcat

Taky to jde. Nebo to privest jako stereo do k tomu urceneho vstupu a nechat repraky delat jejich praci. :o)