» Poradna » Programy

Generování 5V pulzů do jacku

hlednám program který by generoval pulzy o určité frekvenci a posílal je do jacku. mým cílem je použít jack na počítači jako 5V pulzní generátor pro elektroniku (nějaké hradla a klopné obvody). našel jsem zatím jenom program pro telefon ale ten dodává jen 5mV tedy 1000x méně.

Odpovědi na otázku

5V pulzy snad jednine na digitalnych vystupoch (seriovy port, USB, LPT a podobne). Na jacku pripojenom do zvukovej karty ani nahodou.

aha tak proto jsem žádný program nenašel :D

Ked si na strane 2 dosadzam hodnoty suciastok do uvedeneho vzorca, tak ako vysledok dostavam frekvencie 0,16 az 4,9 Hz a nie ako je uvedenych 1,6 az 49 Hz. Ale inac celkom pekna praca.

Možná je tam jen překlep, asi ta kapacita měla být 10uF místo 100uF. Jinak je to pěkná práce, to ano. Jen ještě jedna věc, "klasické" 5V TTL řady 7400 se dneska už hůře shání, spíš někde v bazaru nebo výprodeje. A má to zbytečně velký odběr. Dneska bych šel do řady 74HC00, 74HCT00, 74LVC00, 74LVX00...jsou i SMD hradla řad 74LVC, 74LVX, které mají jen jedno nebo dvě hradla v pouzdru (74LVC1G00 - jedno hradlo NAND), někdy se to hodí.

Akorát teda výroba...74HC a 74HCT se dělají i v DIL pouzdrech, ale 74LVC a 74LVX jsem viděl jen v SMD, ne každý má možnost pájet SMD, i když SOIC pouzdra jsou v pohodě.

74LS00 apod. se seženou běžně.

Jo máš pravdu, i u Farnellu jich mají dost, SOIC i DIL pouzdra.

To je tak těžké postavit nějaký "oscilátor" ??? Když už se budeš bavit s hradly atd. ...https://www.mylms.cz/text-zapojeni-casovace-555/

Na tohle program? To se dá fakt vyřešit jednoduchým oscilátorem, třeba s NE555 ( stará dobrá "pětpětpětka", jde to udělat i s nastavitelnou střídou (poměr šířka/mezera), pokud nepotřebuješ přesně nastavovat frekvenci, je to velmi jednoduché. Pokud potřebuješ přesnější frekvenci, tal krystalový oscilátor a děličku z čítačů...alespoň by sis při tom návrhu procvičil hradla nebo to udělat s nějakým MCU, program by nebyl složitý.Jinak 5V...dneska už spíš 3,3V logika, mimo jiné spousta MCU jede na 3,3V a i hradel je mrťě na 3,3V (např. řady 74LVC, 74LVX...)

Prosím co je špatně?

Signalove generátory pro PC najdes, ale 5V... budes potrebovat zesikMP

On chce jen obdélník, to jde daleko jednodušeji.

To je úplně jedno, protože v momentě, kdy ty připojí na zátěž odpálí hradla. Musí tam být něco, čím změní impedanci výstupu.

To jo, ale pokud tím chce "krmit" nějaké hradla, čítače, tak stačí na výstupu nějaký buffer, nějaké výkonnější hradlo.

Jestli máš ještě COM porty, můžeš softwarově ovládat DTR a RTS. Záleží na provedení, jaké napětí a proud z toho dostaneš. Před lety mi to na LED diody stačilo.

jj, a to je az +-12V, takze to pak jen oriznes. POZOR, log. 1 je -12 V!!MP