Gelit tranquillo hučí

Dneska jsem si koupil NOVý chladič gelid a hrozně hučí, kde je chyba?

Odpovědi na otázku

V nastaveni BIOSu?

kolik tam mám dát?Běží na 1500rpm

Nastav to na automatiku. Na 1500rpm je hlučný každý.

v biosu?

Ano

ok

Bios H/V Monitor, tam to nejde...

Tak si pročti manuál, já to za tebe dělat nebudu. Ani tvoji desku neznám.

msi 760gm-p33

Chyba je pouze v uživateli.Hledat ji jinde nemá cenu.

jde to prý nastavit na chladáku, kde to tam je?

potřebuje odmrazit, jinak budou problémy s přenosem tepla

Ideálně ještě vyměnit větrák za arctic f12 PWM (cca 150kč).A otáčky regulovat - buďto přes bios, pokud to umí a nebo třeba přes program speedfan.Mám ten samý chladič na core i7 4770K (s vyměněným větrákem) a téměř ho neslyším, v plné zátěži mám otáčky nastavené na 50%, bez zátěže na 22%.

ok a jak se to v tom speedfanu nastavuje?

nechceš si taky změnit nick a přidat si {IT amatér}

PWM má i ten základní, co už na tom je. Pokud se dobře nastaví, tak je neslyšný i s ním. Ale pokud ho člověk neumí nastavit, tak je fuk, co tam má za větrák.Jak nastavit FAN je vždy u desky v manuálu popsáno, stačí ho otevřít a podívat se. Pokud to přes BIOS nevyhovuje, stačí si najít na netu návod na speedfan.http://extrahardware.cnews.cz/speedfan-utiste-sve-vetrakyhttp://forum.zive.cz/viewtopic.phpPřeci nemůže čekat, že mu tu někdo bude psát krok za krokem, na co má kde kliknout.

Já vím, že ten u gelidu je taky PWM, ale ten arctic je o něco tišší.

S trochou angličtiny to přelouskáš... http://www.tomshardware.co.uk/forum/303802-28-help-extr...

paráda, už to mám,ted jak nastavit auto spuštění při startu?

chjo, pořád to nechce frčet automat

Kdy už se na to konečně vykašleš a koupíš novou nepoužitou sestavu (zadarmo sestavenou a otestovanou třeba v czc) s legálním systémem a přestaneš se do toho hrabat? Já to fakt nechápu, sám vidíš, že je to nad tvoje síly, že na to inteligenčně prostě nemáš, ale nedáš si říct.

je vidět, že jsi idiot....tady je poradna, tak se bav ze starou vole!!!!!!

No právě, že jsme ti tady už několikrát poradili, že se na to máš vykašlat a koupit si novej nepoužitej HW s legálním OS. Normální člověk by to udělal, idiot si ale vždycky prosadí svou a pak to takhle vypadá. Navíc nejsi schopen číst v manuálu, nedělá ti problém posílat neznámým lidem předem peníze na účet za zboží z frcu a veřejně se chlubíš s warezem. Čili o tom, kdo je tu idiot, bych na tvém místě raději pomlčel.