GeForce2MX a AGP

Pretoze som zufaly, pisem to este aj sem (podobnu otazku som polozil v TNT konferencii). Mam BXMaster, SBLive, Celeron2 566@850 a teraz uz aj GF2MX AGP. Predtym som mal Banshee na PCI a nemal som problem. MX povodne vobec nechcela ist v 3D maximalne urobila par snimkov v nejakom deme (len zlomok sekundy) alebo ani to. Pocitac vsak uplne nezmrzol, ale CtrlAltDel resetlo PC az na treti raz. MX v 3D bezala az pri vypnutom AGP (cez Agp aperture size 4 alebo 8 MB), ale s mizernym vykonom (banshee ju predbehlo). s AGP sa rozbehla az ked som znizil voltaz chipsetu na 3,3V (na 3,4V to zmrzlo do 15sek). Vravim si dobre ved procesor je stabilny aj tak. Lenze v 3D marku, unreal tournamente, nfs 4 zacali poskakovat cez obrazovku rozne vadne polygony a v thiefovi, kde to nerobilo, PC zmrzlo do pol hodiny. Mam Win98SE cz, a robi to pri ovladacoch 5.32, 6.18, 6.26, 6.27. Som zufaly. Help.

Odpovědi na otázku

Měl jsem stejný problém , Libor taky , podívej se v tomto DF na věci o rivách...
Psal jsem na techsupport MSI , na 99% je chyba v biosu.

To akoze je chyba v BIOSe BXMastra, alebo GeForce MX? A co ti odpovedali z MSI?

Odpovedeli mi , ze sa s tymto problemem setkali a pokusi se ho vyresit.
Na jinnych i440BX deskách to chodí v pohodě , možný problém je prý v biosu Promise ATA66 řadiče.
Prostě je to blbé.....

Nechodi to ani s novym biosem V5.4 - chova se to uplne stejne i na ABIT_u SE-6 ( vsechno na SCSI 3,PIII 866,vypnute oba IDE,512 MB RAM 133MHz Micron,proste "slusny" stroj)zkousel jsem i vymenovat zvukovky (SB live,PCI128,Media Forte,Guillemot) chova se to stale STEJNE !!! GF2MX= nejlepsi pomer cena/vykon, ALE kompatibilita v PR....

Jak se tak koukam tak sem tady (na tomto foru) jeden z mala, kterymu Geforce2MX jede naprosto bez problemu.
Mamto na desce AOpen AX6BC, ne nadarmo rikaji lidi ze AOpen dela jedny z nejstabylnejsich desek.

Ted sem si vzpomel ze kdyz sem tu svoji Geforce2MX zkousel u znamiho tak mu to na WIN98SE a Abitu taky nejelo, delaloto vselijaky chybi. Tak sme tam nainstalovali WIN98 a vse jede v pohode. Tak to kdyztak skus. Me to na WIN98 jede bez chyb.

To: Spec - Ak by to malo byt v ATA66 biose, mozno by stalo za to skusit ho odstranit z ROMky (ked pridem domov, skusim to).
To: libor - skutocne to blblo aj na inej doske nez na BXMaterovi? Teda tak, ze v 3D akcii (napr. 3d marku) poskakovali po obrazovke kde tu uletene polygony, ktore proste vadili oku, aj ked clovek mal prehlad co sa na obrazovke deje? Ak ano, tak potom mi nepomoze ani zlikvidovat ATA66 bios.

A od akeho vyrobcu MX-ko mate??? Ja som skusal od Manli a ta mi na BX masterovi v pohode bezala. Ziadne problemy sa nevyskytli.

Jaj to keby som vedel. Ja som to kupil zo zahranicia cez isteho "dilera", lebo to vtedy este na tom nasom slovacku nebolo, ale aj tak som cakal asi mesiac, nez mi to dodal (proste nebola ani v rakusach).
Mozem ju vsak opisat, mozno ju niekto spozna. Prvy spoznavaci znak: okrem serioveho cisla na nej nie je ziadna identifikacia Ostatne: pamate ma 4 z toho 2 na boku na stojaka a 2 nad chipom lezato. Doska je nad pamatami hned urezana (teda nema plnu vysku). Chip ma asi 4mm hruby cierny chladic a na nom je dost hruby ventilator (s nalepkou apistek). Telo chladica je si 4,5x4,5 cm a ma v rohoch vycnelky s dierami, cez ktore je prichyteny k doske. Pripojka na ventilator vlavo dole pri chipe, vlavo hore ma video konektor pre tuner a pod. Konektor na monitor ma vlavo uplne dole. Bios ma v sst chipe a je to neupraveny nvidia bios verzie 3.11.00.08
Ak ju niekto spoznate, dajte mi prosim vediet. Na internete sa na nu podoba karta odfirmy YUAN (ale ta nema chladic). Inac som nasiel 15 vyrobcov, ktori robia GF2MX karty a z nich to uz mozu byt len TEPPRO (nema obrazok) a manli (nema ani zmienku

Manli to asi nebude, pretoze ma mensi pasivny chladic zlto-medenej farby.

Mate niekto GeForce 2 MX od Microstaru ???? Zaujima ma ake rychle ma pamate. Dik.

6ns pameti ma muj Microstar 8816

To PPP: Karta byla prave od MSI !!! a to verze 8817 (bez TV OUT_u).
Tak jak rikam na ABIT_u to taky nejelo- vice ve foru Nvidia.V tehle verzi ma take 6 ns pameti a da se pretocit na 195/195 MHz. Zkouzky ale probihali na NEPRETOCENE.

To: Eraser Ozaj, ked tebe fungovala MX na BXMasterovi, skus nam prosim co najpodrobnejsie opisat konfiguraciu (karty, disky a kde su pripojene) ake si instaloval drivre, ako mas nastaveny BIOS a ako drivre a ake windowsy mas. Hadam to pomoze.

Nuz tak som sa s tym cez vikend pohral a zistil som: s vypnutym AGP to skutocne ide v poriadku, ale vykon ubohy. Preto som prepol AGP na 1x a hura vsetko islo ako ma. Preto by ma zaujimalo, aky velky vykonnostny rozdiel je medzi AGP 1x a AGP 2x. Ak ma niekto podobnu zostavu (CeleronII 566@850 a Geforce 2MX) ake vysledky mu to dava v 3D marku 2000. Ja mam v Default nastaveni (16bit 1024x768) nejakych 4100. Je to v poriadku alebo je to na tuto zostavu slabe?
Aby som nezabudol, ak programy ako je powrstrip a agpinfo neklamu, tak mi nebezi (a ani sa neda zapnut SBA a FastWrite - neviem ci su obe dostupne na BX440) a graficka karta je YUAN (www.yuan.com) GF2MX ale s ventilatorkom. No a posledne co ma hneva, je ze kym cip ide az na 200Mhz v pohode (samozrejme ziaden vykon mi to neprida), tak pamate uz na 170Mhz hadzu pruhy cez obrazovku (su to SEC KOREA 6ns teda asi nic moc).

Editoval PPP, dne 9.10. 2000 11:22:17

Takze, pokial som GeForce 2 MX nedal do stroja, povodna zostava bola takato: Celeron 566@850, 128 MB SDRAM PC133, BX Master, disk IBM 20 GB na ATA66 radici, SCSI karta Diamond Fireport 40, gr. karta Creative Labs Riva TNT 16 MB. A Windows ME.

Potom som gr. kartu vymenil za GeForce 2 MX, zapol stroj a ten sa mi hned spustil do rozlisenia 1024x768x32bit ake bezne pouzivam. Nic som nenastavoval a vsetko bezalo OK (hry, DVD atd.).

Tak včera jsem měl možnost vyzkoušet objednanou MSI Starforce 816 (Geforce 2MX+TV out), kterou jsem objednal i přes upozornění na tomto fóru a ejhle běží to bez problémů. Neměl jsem sice čas vyzkoušet Detonátory3 a použil jsem ovladače z dodaného CD ( v5.32). Sestava: CII 566@850,BXmaster(bios 5.3), RAM 128Mb, HD 13,5Gb IBM 7200/2Mb, zvuk Theatre-X treme 5.1, CD Creative infra 6000 (40x), Majesty cooler. Zkoušené hry: Soldier of Fortune, NFS V, Q II.,MDK2 ,Driver. Na Unreal mě již nezbyl čas, ale vzhledem k dobrému výsledku u ostatních her si myslím, že tam taky nebude problém. Po nainstalování Detonátorů 6.xx by měla jít i rychlost podstatně nahoru-uvidíme. Teď budu mít dovolču takže další zkoušení bude až za 14 dnů.

Cau SPEED

Nevím přesně, jaké problémy dělá MX ostatním, mně ale fatální. Nic netuše jsem koupil MX od Microstaru. A vůbec ho nemůžu rozjet! Po nainstalování ovladačů (jakákoli verze detonátorů a následném restartu počítače nenaběhnou Windows (zkoušel jsem 98CZ i angl. Millenia) zůstane mi pouze černá obrazovka. Z bootlogu jsem vyčet něco, že selhalo zavádění ovladačů pro graf. adaptér. To probíhá, i když vyndám zvukovku. Mám BX motherboard Biostar M6TBC a celeron 300@450. Nepomáhá ani vrácení procesoru na pův. rychlost, ani nastavení AGP aperture na 4MB. Vypadá to to na fatální neshodu MX s mou Motherboard. Má -li někdo jinej nápad, ozvěte se mi, pleaaaaaas !

To: Eraser a vsetkym co im MX bezi na BXMasterovi
Tak ma napadlo: v ktorych poziciach a ake pamate mate zasunute (zaujima ma nielen velkost, vyrobca a rychlost (ns) ale aj opis, teda kolko integracov je na nich a ci su tie chipy na oboch stranach modulu alebo len na jednej)?
To: Manchini mas povolene IRQ pre VGA v BIOSe? Ak nie uz aj ho povol . Ak ano, tak nainstaluj grafiku ako standard pci z windows cdcka a potom znovu nainstaluj ovladace pre nu (ale natvrdo a nedovol windowsom aby si vybrali ten ktory chcu a pri instalacii vsetky subory prikaz prepisat).

Editoval PPP, dne 13.10. 2000 8:49:27

to PPP: s tím IRQ si mě trochu zaskočil, ale mám za to, že by mělo bejt povolený. Předtím (a bohužel ještě stále mám) jsem měl na AGP naistalovanýho Vipera 330 (Riva 128).
A co se týče toho PCI/VGA ovladače- ten si Win načetly automaticky. Potom jsem spustil istalaci ovladačů na přiloženém CD. Potom po restartu se Win vždy seknou a mám jen černou obrazovku (Black Widow ). Nejdřív jsem si myslel, že to jsou blbý ovladače, a tak jsem zkusil asi tři další z různejch zdrojů. Furt to samý. Karta samotná je OK. Je mi z toho na blití -nejspíš se MX nesnese s BX440 Biostar M6TBC.

zohnal som si GeForce 2 MX od Microstaru a tiez mi bezi relativne bez problemov, t.j. nainstalovala sa v pohode a vsetko bez problemov bezi. ALE. V teste 3D mark 2000 je v rozliseni 1024x768x16bit takmer o 900 horsia ako Manli GeForce, ktora ma dokonca pomalsie pamate!!! A tiez mam subjektivny pocit, ze mam mierne spomaleny pocitac, napr. TV tuner sa mi teraz prepina do fullscreenu o 2 sec pomalsie. Zatial som zistil, ze mam vypnuty Side-band adresing, co tiez mozno trochu spomaluje. Skusim ho zapnut, dat novsie drajvre a uvidime. Kartu sa mi podarilo overclocknut na 200/200, ale aj tak ani zdaleka nedosahuje vysledky testov s Manli GeForce 2 MX.

To Eraser Potesim ta. Ja som na tom este horsie. Moja MX (od YUAN) ma sice 6ns pamate ale od SEC KOREA a nejdu taktnut ani o 4 MHZ (na 170) aby to nehadzalo pasiky uz vo windows a powerstip a dalsie programy tvrdia ze aj ked doska SBA podporuje grafika nie. Navyse mozem ist len v AGP 1x mode co prinasa dalsie "skvalitnenie" vykonu.

no tak veru, mne tiez g2mx neslape..(( Doska je Matsonic, AlladinV chipset+k6-2 450 a karta od ManLi. V poriadku v podstate bezi iba rozlisenie 640x480x16far. a to len dokial sa nenainstaluju detonatory... Mam uz doma druhy exemplar karty - prvu som hned den po kupe vyreklamoval (uspesne ), avsak tato karta sa chova tak isto - po instalacii drivrov/restarte sa vo win98 pocitac resetne (pri nabiehani graf.modu) a vo win2k sice zacne grafika nabiehat, ale s viditelnymi chybami a nakoniec to ztuhne. Skusal som este Abit BE6 - tam to skoncilo este v textovom mode (este v Biose) - brutalne obrazove chyby a stvrdnutie masiny. Sranda ale
je, ze karta je naozaj funkcna - ale zatial sme ju rozchodili iba na novej Abit BX133 u kamosa (ale zato uplne hladko a bez problemov).
Skusal som vsetky updaty biosu,agp patche a pod. ktore su k dispozicii, ale
nic nepomaha. Aj tak planujem upgrade dosky/proc (Abit KT7 Raid zrejme) - ale odkial vezmem istotu, ze to pojde ?
Viete mi niekto poradit,co s tym ??

Abit BE6-II BIOS ver. BEH-UH (intelBX); celeron PPGA 366@532;
VGA Palit (www.palit.com.tw) GeForce2 MX 32MB SDRAM (TOSHIBA 6ns)
AGP 2x - BIOS ver. 3.11.00.08.00 (175/166MHz), Detonator3 v.6.31;
Windows 98SE; EAX PCI Sound QuadXTreme256;
HDD Maxtor na HPT366 (UDMA4) (BIOS 1.25)., ATX zdroj 235W.
========================================================================
Pamäte (2x 128MB Apacer 100MHz, 2,2,2 timing) mám v slote 2 a 3. Prvý je voľný pretože mám vysoký chladič (peltier, 3x fan, etc.) a zasahuje až k prvému pamäťovému slotu.
========================================================================
V prvom a treťom PCI slote namám nič. ISA slot - nič.
V druhom - sound.
Vo štvrtom - TVtuner Tview98.
V piatom - modem microcom 56k, Lucent chip.
==========================================================
NO PROBLEM.

Keď sa to takto rozpíše, možno sa na niečo dojde. Nejaké funkčné kombinácie.

Nazdarek.To neni špatnej nápad to rozepsat,některý sestavy sou na NVidia foru. Nejspíš v tom nebudou paměti já osobně mám 4x 64 MB a to
2x noname 133 MHz,1x IBM 100MHz,1x noname 100 MHz. Zkoušel jsem je i po jedný a prostě tu svoji GF2 MSI 816 na BX Mastru na AGP 2x nerozjedu.Na desce i na kartě mám poslední verze BIOSu a poslední verze ovladačů a neni to nic platný.
No snad na to někdo přijde.