Geforce vs quadro

Ahoj,zajímal by mě názor pléna. Znám výhody profesionálních Quadro karet, sám na nich počítám. Profesionálními myslím 20 000 kč plus. Ale jaké využití mají low end quadra? P600 P620... Lze od levného quadra očekávat rychleji provedenou práci (render, výpočty...) než od cenově srovnatelného geforce? Nebo bude geforce stejně rychlý (90%) + dovolí hrát hry na znatelně větší detaily? Nebo na cenové hladině 5000 kč je všechno stejné?Díky

Odpovědi na otázku

Na práci by měly být (pod openGL) Quadra rychlejší, o kolik v této cenové relaci, těžko říci.Na hry to bude zase GTX (Directx).Síla Quadra spočívá především v Double-precison a v práci s OpenGL API.Tam bude jeho výkon vždy vyšší.

to není pravda. Pokud budeme srovnávat dvě podobně drahé karty Quadro a RTX tak výkon nejen pod Opengl ale hlavně v Cuda aplikacích bude na Geforce výrazně vyšší.Např. Quadro P2000 je stejně drahá jako RTX 2070 a výkon 2070tky je skoro dvojnásobný. A např. při výpočtech v aplikacích Twinmotion nebo Lumion využívajících GPU render je výkonový rozdíl ještě větší.Rozdíl je i při zobrazení v opengl... např v aplikacích Archicad jsou Quadry vyloženě špatné a lepší výkon ve 3D zobrazení má GTX karta za poloviční cenu.

Tak zrovna třeba Catia, Solid Works, ProEngeneer, byl pro "herní kartu" větší oříšek, než pro o generaci starší Quadro.Neříkám že u všech, ale logicky, pokud by výkon těchto herních karet převyšoval výkon těch "profesionálních" (v těchto specifických případech) pak by asi neexistoval smysl je vyrábět, natož prodávat za vyšší cenu.

Nevím jak to je teď, ale dřív Quadro měla na výstupu 10-bit barvy a ostatní jen 8-bit, a dál to byla plná podpora výrobce, něco jako 24/7

ano 10bit barvy jsou důvod proč Quadru kupovat, ale pro většinu 3D aplikací je tohle zbytečný parametr.

Pokud nepoužiješ quadro, nebudou některé volby v programech zpřístupněny.