GEFORCE GT 1030 versus Microsoft update

V biosu jsem dal IGFX (jine nastaveni zaseklo BIOS) a strčil jsem GEFORCE GT 1030 kartu do PCI-e 16x. HDMI kabel stále na interní grafiku. START PC. Z dodaneho CD-čka jsem spustil instalaci driveru. Vse OK. Ve spravci zařízeni se pod "Grafické adaptery" objevila položka GE FORCE GF 1030. Bez vykričníku indikující problem. Vypnul jsem PC a přehodil HDMI kabel grafiky na GF 1030. VŠE OK BĚŽÍ!!!!!........ALE ... DNES (30.1.2020) se ve Windows UPDATE objevila aktualizace NVIDIA ... ano, správně - grafika přestala běžet ... Ve spravci zařízeni se pod "Grafické adaptery" položka GE FORCE GF 1030 objevil VYKRICNIK. Přehodit HDMI kabel na interní grafiku. Takže znova nainstalovat driver z c:NVIDIA a vybrat instalace Vlastni ...Naštěstí další spuštění Windows update a vyhledat aktualizace už update NVIDIA nenabízí. A snad ani nebude.Omluva že dotaz je bez dotazu ... ale docela jsem doběla ... Závěrem poděkování Microsoftu že z nás systematicky vyrábí IT pracovníky.

Odpovědi na otázku

Tohle běžně normálně plně funguje, takže problém je spíše někde u vás.A instalovat ovladače z CD je nevhodné, protože tam jsou staré ovladače. Proto vám MS nabídl aktualizaci. Takže si stáhněte nejnovější ovladače ze stránek Nvidia a nainstalujte ty.Nejnovější ovladače stáhnete zde (podle svého OS atd.., jazyk dejte "other"):https://www.nvidia.com/Download/index.aspxPoslední ovladač je z 6.1.2020 verze 441.87

Díky za rady. Nepsal jsem že jsem blbec IT nepolíbený. Take jsem napsal, že ovladač z Microsoft update nefunguje. A proč je nevhodné mít driver z dodaného CD-disku když funguje. Děkuji za vyhledání nejnovějšího driveru. Také děkuji za nepochopení smyslu mého příspěvku. A proč bych měl instalovat jiný driver když mi tenhle k plné spokojenosti funguje?P.S. Tvoje reakce není na vyskytnuvší se problém, který jsem popsal.

Tak sorry, napsal jsem vám postup, který by vás do těch potíží nepřivedl. Omlouvám se. Příště si tedy užívejte své rozčílení doběla a pro vypovídání se, použijte nějakou jinou poradnu.

Zakázals aktualizaci ovladačů ???

Podle mě bude problém v tom iGFX, ten by měl být při používání PCIE karty vypnutý. A PCIE karta by měla najet v pohodě i bez ovladačů, včetně přístupu do nastavení UEFI/BIOSu.GT1030 určitě jede i ve Windows 10 bez nainstalovaných ovladačů. CDéčka se několik let na instalaci ovladačů nepoužívají, jak si dostal odkaz ke stažení, stáhni ovladač ze stránek nvidie a měl by si mít klid.

Problem není zda Windows či co. Prostě při auto to neproleze přes BIOS. Blokne ho. Pro úplnost konkretního případu Z77x-UD3H wifi . Není přece driver od toho aby byl nejnovější, ale je o tom, zda ta práce kterou dělám na tom driveru chodí či nechodí. P.S. Hry nehraju, takže s CD-driverem nemám problém ...

Každá grafika jede i bez jejich vlastních ovladačů, pokud neprojde post biosu, tak je něco nakoplýho na desce a ta chyba se přenáší i do windows. Drivery na CD bývají prehistorie už v době vydání, o hry fakt nejde. Jen ti píšu, proč se to děje, nemusíš se rozčilovat, to ti počítač neopraví.

Pozor! Ten problém nebyl na desce, ale v BIOSU. Pokud se nastavilo IGFX, blokace B IOS přestala. !!! Druihý problém byl, že Windows updata přemázla chodící driver z CD svým a karta přestala být k použití . PROSÍM TEORETIKY: NEDISKUTOVAT. Příspěvek řesí konkrétní případ a ne teoretické poučky. Kdybys prolez více diskusních forů zjistíš, že více lidí si stěžuje na to, že mu ta karta blokuje BIOS. A tak jsem sem dal postup jak se z té šlamastiky dostat ven. Kdo chce dál bádat může zkoušet drivery od kophokoliv. Jak jsem psal driver na Windows update je ten co to všechno pobořil. Divné, ne? Proto jsem nezkoušel žádný jiný driver než ten z CD, protože s tím to chodí. Žádnou další přídavné funkce nepotřebuju. Edituji video a fotografie. Časem zjistíte, že počítač není na vědecko výzkumnou činnost. Já už na to přišel. Účelem příspěvku bylo poradit někomu kdo má/měl stejný problém. Nic víc.

Jenže tvoje rada "mám posranou desku/bios a prehistorický ovladače z CD" není rada ale zaříkávání. Jen obcházíš chyby, které tam nemají být. Taková počítačová homeopatie.

Je třeba ve WIn10 zakázat automatickou aktualizaci ovladačů přes WinUpdate: https://www.spajk.cz/zakazat-automatickou-inst...

monom: Dík za link ...

ty seš tydýt to svět neviděl ... dále se k tomu vyjadřovat nebudu

Nepochopil jsi popisovaný problem a napsat jsi musel,že?

V biosu jsem dal IGFX (jine nastaveni zaseklo BIOS) - muzes nam, velky ajtaku, vysvetlit co ma tento problem spolecneho s windows update? evidentne mas problem nekde jinde.

deska Z77X-UD3H ...BIOS F11 ... grafika GEFORCE GR 1030....KONEČNÉ ŘEŠENÍ: přepis @BIOSEM na F18P.S. V jednoduchosti je krása. Jen na tu jednoduchost přijít.