» Poradna » Programy

Geforce experience

Zdravím, mám dotaz ohledně měření fps. Vždycky jsem fpska při hraní měřil přes nvidia geforce experience shadowplay, ale po nové aktualizaci už jsem tuhle možnost nenašel.Opravdu to teď už přes geforce experience nejde, nebo jsem jen slepý ??

Odpovědi na otázku

Slepý možná jsi ale u nVidie jsou č*ráci, kteří to mají na starost. Takhle dojebat cely experience... Až se teda zcela nenasilně přihlasiš (protože bez učtu si to nepustíš což předtím taky nebylo). Tak vpravo nahoře je ozubené kolečko nastavení a vedle druhe tlačitko, jakysi trojuhelník jako zastupce na shadowplay. Tam jsem to našel tuším.

Tak to měř frapsem...

Pokud se jedná o hry spuštěné na steamu, tak si zapni FPS přímo v nastavení Steamu a je to :) .

To by bylo celkem fajn, kdyby to fungovalo. Zkousel jsem to v nekolika verzich Steam klienta a nezobrazovalo to nic ani v jedne (v big picture rezimu, ktery pouzivam nejcastej).

Mne se zobrazuje toto FPS naprosto ve všech hrách, včetně těch z 90' let (Duke Nukem, Worms Armageddon, ... ) .

Jsi si jist, ze je vsechny spoustis v "big picture" rezimu? To nejsou zrovna tituly, u kterych bych to predpokladal...

Aha tak v Big picture se mi FPS také nezobrazují . Bude to chtít počkat na nějakou aktualizaci a mezitím přesedlat na Fraps nebo MSI Afterburner.

Jasne, poustim jine meraky, jenze ty se obcas perou se Steam overlayem v tom big picture modu. Proto me stve, ze nefunguje to nativni mereni. :)No nic, ja jen, jestli nekdo na neco neprisel. Steam klient porad pusobi jako takova beta.

Neinstaluji, při instalaci ovladačů na nVidia GPU volím, Ovladač, PhysX, HDAudio, vynechávám 3D a Experience, aktualizovat si vše umím sám, nepotřebuji takové trapárny. Jak zde na ŽivěCZ mají ty soubory:http://www.zive.cz/GetThumbNail.aspxtak já tam složku UpdateCore nemám, proto, že Experience neinstaluji.

Konečně aspoň jeden moudrý názor.nVidia Experience = špionážní systém, ne jen zbytečná/škodlivá ptákovina, která nacpe do OS nefunkční beta-verze ovladačů

Přesně to proti čemu brojím zavedla s experience nVidia. Alespoň, že ta funkce tam "zatím" není na tvrdo, což by mě neskutečně nakrklo a ty binárky by dostaly BAN *.ex_ a hotovo. Člověk by si měl zachovat kontrolu na instalovanými ovladači, v PC jich skutečně moc není (komponent), bez problému lze dohledat na webu a uložit i off-line verzi a mít klid. Případnou aktualizaci provést sám. Kdo je líný, nyní řeší sledování, mnoho spuštěných "hlídacích" mini programů (daných aplikací). V PC má být pořádek a já ho tam mám.

A jde bez toho pustit shadowplay?

Řeší se to zde, nějaké náznaky tam vidím případně OBS.https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/52g0af/...