GeForce 460 GTX -> HDMI -> Philips 244E spojeni nefunguje

Dobry den, dnes jsem si koupil HDMI kabel pro pripojeni monitoru k PC. DVI funguje jak ma, ale kdyz jej vypojim a zapojim HDMI, monitor vubec nenajde signal, ani kdyz manualne prepinam na HDMI. Nevite, cim by to mohlo byt?

Odpovědi na otázku

Mrkni do nastavení karty. Jo a TV i karta musí mít podporu ochrany HDCP a OvládacíPanel nVidia ti musí potvrdit, že to tak je.

No HDCP dle ovladaciho panelu maji oba. Kdyz resetuj PC a zapojim pouze HDMI primo do zakladni desky, tak obraz jede, ale kdyz resetuju a zapojim monitor do grafiky, nic se nestane. kdyz se na to podivam pres zapojeny DVI, tak ani v ovladacim panelu nvidie ten HDMI neni...

Nevím, monitor vždy píchám do DVI (může nést i zvuk), karty mají většinou dva až čtyři. Nebo displayport k tomu. HDMI je určeno především pro TV, nikoliv monitory. U TV jsem testoval, tam není problém. Tedy lze aby jel monty 1, 2, 3, a TV k tomu, podle karty jistě.

Nvidia detekuje pripojene monitory pri startu PC. Nekdy se dokonce stava, ze pokud je monitor pripojeny pres nejakou konzolu a pod., tak nenajede obraz na zadnem vystupu. Zarizeni nikdy nepropojuj, kdyz jsou v provozu. Nedrive propoj a pak zapni, jinak muzes odpalit vstup na TV.

To je fakt, snad to nezapojoval za chodu, to néé. I kdyby to výrobce uváděl, ani omylem.

Psal sem, ze to delam, kdyz resetuju pc. Mysleno, ze ho vypnu, prohodim a zapnu... Uz sem dohledal ze nejsem jediny, kdo s timto ma problem. Proste mrtve HDMI. Tak bacha na Gainward a jeste jednu znacku, ale ta mi znama neprisla, nejspise se u nas neprodava...

Z vlastní zkušenosti doporučím vždy ASUS, mrtvej port jsem ještě neviděl.