» Poradna » Programy

GeForce 2MX na doske KT7 PRO 2 tuhne

Karta MSI 8816(GF2Mx) od Microstar-u na doske od toho isteho vyrobcu KT7 RPO 2 po zapnuti AGP 4x v Biose v 3D hrah pri akomkolvek nastaveni po chvili stuhne. Nic nie je pretaktovane. Pouzity aktualny referencny ovladac. To iste aj pri ovladaci od vyrobcu. Nainstalovane najnovsie VIA drivery 4in1 a DirektX 7.1A.ATHLON 700; 128MB RAM PC 100(znack. SAMSUNG);ATX 235W;SBLive1024;TW WONDER (ATI);USB Mouse Explorer-optical

Odpovědi na otázku

Zdravim,stejny problem mel i muj kamarad pri vikendove parbe Quake3. Problem byl v chlazeni. Jeho GeForce 2 MX byl take MSI a nemel na chipu ventilator, pouze chladic a hral se primo nechutne. takze sme tam pred nej povesily dva ventilatorty a bezel pak uplne skvele v 1024x768x32bit high detaily...Myslim tedy, ze je to jedna z moznych pricin...

Na pas. chladic som ventilator namontoval ihned. Na skrinke mam ventilatory 3 (pozostatok z pretaktovania Celerona 300). Na dotyk je pas.chladic na MSI2MX iba vlazny. Takze problem nadalej pretrvava.

No muj kamarad ma geforce mx od creativu , po nainstaleni do pc tak den dobry a pak to zacalo padat pri standartnim nastaveni se vsema moznyma oladacema , neustale to padalo , vcera rikal ze flasnul bios a je po problemech tak to muzes skusit take .

Mel sem stejnej problem s Voodoo3... Vyndal sem live a jelo to v pohode, pak sem ho tam dal a porad v pohode. (upgrade biosu, drivery na kartu a na desku sou samozrejmost).

Dakujem Vam za rady. Vsetko hore spominane som vyskusal - nepomohlo. Zistil som vsak ze hry padaju zvacsa pod OpenGL - hlavne jej nesedia enginy QII a QIII. Aj narocny benchmark pod D3D karta vydrzi. Vsimol som si v poradni problem s podobnou zostavou ako mam ja - dotycnemu karta od Creativu padala naopak pod D3D. Nie je to vseobecny problem platiaci pre zakl.dosky od Microstaru a 2MX karty? Len si vsimnite na net-e problemy kombinacie BXmaster-2MX; KT7PRO(2)-2MX a ine. Nerad by som sa vzdaj AGP 4x ked ho uz tam mam.

A na AGP 2x je vse v pohode pokud jo tak je to jedno ta MX2 ma snizeny propustnost ale i jinak rozdil mezi AGP2x a 4x je max 4 snimky a to jeste ani to ne

Mel jsem podobny problem na podobne konfiguraci. U me se projevoval pouze s referencnimi ovladaci - stacilo pouzivat pouze MSI ovladace.

Mel jsem podobnej problem s ASUS 7100 Geforce2MX a az pote co jsem KOMPLETNE odstraniul vsechny zbytky drivery a nainstaloval je znova tak to obzivlo. Snad to pomuze...

Já mám stejnou základní desku i grafickou kartu a mel jsem stejne problemy. Pomohlo mi nastaveni hodnot pro rizeni AGP v BIOSu.Zmena AGP Driving control na MANUAL a AGP Driving value na E9. Toto nastaveni jsem nasel doporuceno na nejakem serveru o HW, uz nevim o ktery se jednalo.