» Poradna » Programy

GeForce 2MX – horší než TNT2Ultra?

Koupil jsem si GeForce s tím, že to bude lepší karta. Už si tím nejsem ale tak jistý.S TNT2U nebyly žádné komplikace, ale tahle karta už mě fakt sere. Ve hře WWII Fighters (Janes Combat Simulations)mi chybí kusy textur na obzoru-objevují se modré trojúhelníky a jiné patvary, DVD mi škube, padaj mi W2000 – no prostě na hov..Ovladače mám Detonatory 6.31 od Nvidie.Fakt nevim co dál.Poradte mi prosím jak mám co nastavit,(3D a tak podobně) nebo to rozšlapu…..Dík

Odpovědi na otázku

Ve W2K hrat hry a myslet si ze to bude vse O.K no to snad ne

Nevim co mas proti W2k, ale ja je mam a co se tyce her, tak sou stabilnejsi nez 98cky...Nicmene chystam se koupit si GeForce taky, takze se s vama urcite podelim o zazitky. Ale reference zatim byli dobry...

Ja mam Geforce2 MX od MSI a taky pozivam Detonator 6.31, Windows 2000 a DirecX 8.0.Hry my chodi bez problemu a system je taky stabilni - bezi to cely den dokud to vecer nevypnu.I kdyz je pravda, ze tu tvoji hru jsem nezkousel. Nektere hry nechodi pod Windows 2000 vubec (napriklad Worms Armagedon, Mortal Combat 3), ale ty co se rozebehnou jdou bez problemu (Unreal, Kingpin, SOF, NFS5, Quake 2, StarTrek Armada, GP3 atd.)Ja si myslim, ze u tebe bude problem s nejakym jinym komonentem. Nemaz nejakou lacinou zakladni desku nebo pomalou pamet?

pamět' PC133 256MB, deska Abit KT7RAID

takovej detailek, omlouvam se, ale hra mi samozřejmě padá pod W98, mam dual boot, ale W2000 mi padaj taky. Předchozí PC měl stejnou konfiguraci až na GeForce a modem (ISA nyní PCI)a běhalo to skvěle.Jo a ještě jeden rozdíl. Předtím PIII600 ted' Duron854MHz.

Zdá se, že ten Duron je přetaktovaný. Vrať jej na původní frekvenci a potom teprve zvyšuj podle stability.

dela to to samé i při základním taktu.jinak jsem zjistil, protože jsem kupoval celou sestavu, ze ta karta neni kloudna značka. Nějaký Butterfly nebo co a nemuzu najit na webu support. uz jsem volal do krámu, at mi sezenou nejakou znacku. Ale JAKOU??? MSI,ASUS???

Já sám nejsu kompetentní k posuzování grafických karet na hry, protože je nehraju. Do PC, který se chystám skládat, jsem chtěl dát Matrox G400, ale teď uvažuju nad GeForce 2MX. Ta od MSI je o něco levnější, ale o kolik je kvalitativně horší, nejsu schopen posoudit.(Právě - 5 hod. - hlásí ve zprávách, že v jednom pražském bytě chytli ozbrojeného Kajínka.)V Computeru 23 je test karet, podle kterého je 1. GeForce 2 Ultra (96 bodů), 2. GeForce 2 GTS (91), 3. ATI Radeon 64 (82), 4. Voodoo 5 5500 (79), 5. GeForce 2 MX (72), 6. GeForce 256 (69), 7. TNT 2 Ultra / Pro (52), 8. ATI All-in-Wonder Pro (44 bodů).

Tuto kartu ( MSI typ je 816 nebo 8116 )mám již více jak dva měsíce a běhá zcela bez problémů, naopak některé benchmarky ukazují lepší výsledky než jsou uváděny v tisku. Přitom mám počítač dost přecpaný (MS Soyo K7Via, Athlon 750, 256 MB RAM 133, SCSI UW, karty na video DV NOW, SB Live, síťovka, 3x disky, jeden SCSI, vypalovačka a DVD ROM, ZIP SCSI )Takže Grafika sdílí IRq s DV NOW a SB Live, síťovka s USB atd. ) Zatím vše funguje zcela bez problémů. Zobrazování i v těch nejnáročnějších hrách např. Crimson Skies, Midtown madness 2 vynikající. Problém však může vznikat v kombinaci s určitými deskami, protože např, na desce Aopen MK 33 byly s tou samou kartou problémy. Já jsem měl předtím FIC SD 11 a tady jsem měl neustálé potíže s TNT 2 ultra. TZáleží také na ovladačích zejména od VIA.

Mam MSI BX mastera a koupil jsem neznackovou 2MX a pri kopirovani pres IDE radic se vlnil obraz monitoru a ted mam MSI 2MX 816 a jede naprosto v pohode i pod W2k a v porovnani s kamosem co ma tu samu konfiguraci ale TNT2U me jedou vsechny veci dost rychleji. Treba Collin 2 1600*1200 16 bit naprosto plynule ale TNT2U uz se dost trha - extrem. rozliseni ale pro test se to da. A u ostatniho je to to same.