» Poradna » Ostatní

GDPR

Ahoj chtěl bych se zeptat jak to je s GDPR a to konkrétni věci. Pokud někdo dá na internet video/fotku a někdo to upraví bez souhlasu dotyčného, počítá se to jako trestný čin? Popř. mi sem pošlete odkaz na nějakou stránku kde je o tom napsáno.

Odpovědi na otázku

Tady budou platit spíš nějaká autorská práva. GDPR je trošku o něčem jiném. Pleteš si pojem a průjem. ☺

tak popř. kde je o tom napsáne na nějaké stránce. Hlavně chci vědět jestli to je zákonné/nezákonné :)

Tohle nemá s GDPR nic společného a s velkou pravděpodobností to nebude ani žádný trestný čin. Tvůj popis je zcela nedostatečný. Záleží co bylo na původní fotce, jak ji někdo upravil a jak ji dále použil.

Poradnu jsi našel. Takže určitě najdeš i stránky věnované GDPR.

to oč ti jde není GDPR ale licence/autorská práva.Zjednodušeně řečeno, pokud nemá daná věc volnou licenci (PD / CC0) tak to problém je. Nějakou výjimku snad mají parodie a satiry, ale i tam jsou myslím daná jistá pravidla.

... někdo dá na internet video/fotku a někdo to upraví bez souhlasu dotyčného...Byla vůbec ta fotka/video pořízena se souhlasem dotyčného/dotyčné? Je to vlastně IT téma?

Copak? Google má nějaký výpadek?

Tato konkrétní věc s GDPR nijak nesouvisí, takže je to GDPR úplně u zadnice.