Garmin eTrex 10

Zdravim! Mate nekdo zkusenost s navigaci eTrex 10? Uvazuji o koupi, ale trochu mne zarazi, ze je nemapova... Co to znamena, kdyz v baleni davaji mapu TOPO Czech? Dale se mi nepodarilo najit jaky je rozdil mezi verzi 10 a 10GS....

Odpovědi na otázku

I když je GPS nemapová, tak si můžeš nainstalovat MapSource s TOPO Czech do PC a (offline) si prohlížet trasy, které jsi prošel nebo naopak si na mapě nejdříve najít waypointy a ty pak nahrát do GPS.

Takze chapu dobre, ze pri prochazeni cesty s GPS v ruce uvidim pouze sipku a cil, nikoliv cesty po kterych jdu?

Když v GPS není mapa, tak těžko můžeš vidět víc než šipku a cíl

Asi se ptáš, k čemu je to dobré - mě osobně by to taky dost vadilo, ale jsou jedinci, kteří mají málo adrenalinu, takže trackují bez mapy a tohle mají jen jako potvrzení, že dosáhli cíle příp. pro udání vlastní pozice při nouzových situacích a/nebo pro pohyb v místech, která beztak nejsou moc zpamovaná (velehory, prales apod.)

Jinak doporucuji forum na www.path.cz - zde se o GPS (zejmena Garmin) doctes nejvice.

Nove mapove male Garminy z etrex rodiny s podporou GPS, Galielo i GLONAS nevypadaji spatne

MP

Takze jakym zpusobem to zobrazuje cestu k bodu? V MapSource si naklikam start, cil, exportuji do navigace a v navigaci se mi ukaze alespon trasa mezi temi body?

Ano.

Tady je to vidět: http://www.downunderpilotshop.com.au/images/products/g/a/garmi... ... . Dají se použít různé ikonky a vaší trasu to vykresluje jak vidíte na obrázku, je to bez problému použitelné, pokud se připravíte předem a výdrž na baterie je luxusní.

Garmin bych už nikdy nechtěl

Duvod?

Dik

MP

Poradíte mi jak si mám změnit uživatelský jazyk. Nedopatřením jsem nenavolil češtinu a nenašel jsem v manuálu postup. Děkuji