» Poradna » Ostatní

Gamepad pro rocket league

Zdravím, doporučili by jste mi nějaký gamepad, na kterém se bude dobře ovládat rocket league? Děkuju za rady

Odpovědi na otázku

Ve spoustě testu a hodnocení vychází velice často na prvním místě (a nebo těsně za ním) Sony DualShock 4 V2 a to nejen jako gamepad pro PS4, ale i jako gamepad pro PC. Bohužel je fakt, že to není s podporou pro PC tak super a pro bezdrátové použití je třeba mít USB adaptér, ale to je třeba i u XBOX gamepadu.

Gamepad XBOX One S nepotřebuje speciální adaptér - jede přes obyč. BT.https://www.czc.cz/xbox-one-s-bezdratovy-ovl...

Tak už se asi Microsoft polepšil. Nicméně musím z vlastní zkušenosti říct, že ten SONY DualShock V2 je velice povedený a oproti XBOX ovladači má dotykovou plochu což by se dalo u PC určitě nějak smysluplně využít. Ale nevím jak to je přesně s tou podporou těchto specialit u PC.

To bohužel také netuším, XBOX gamepad bude čekat pod stromkem a DualShock jsem v ruce neměl. U toho XBOXU je výhoda, že to má pod palcem Microsoft, takže ve Windows je podpora ovladače hodně dobrá. U Sony to už nemusí být taková jistota, nicméně je to také velká značka, takže bych podporu u PC očekával podobně dobrou. Nemyslím si, že by kterýkoli z nich byl krokem vedle.A pro tazatele - vzhledem k tomu, že každému vyhovuje něco jiného, tak poradit "nejlepší" gamepad, a ještě na určitou hru je celkem nemožné. DualShock má takové klasičtější gamepadové rozložení + tu plochu, XBOX má prohozený klobouček a kříž a trochu upravenou ergonomii, takže je to o zvyku a o tom, co konkrétně bude člověku vyhovovat. Já bych doporučil jít do prodejny a nějaké ty pady si vyzkoušet.