» Poradna » Programy

Game Maker Studio - Animace

Zdravím ! Snažím se naprogramovat hru na způsob Maria. Je to zároveň první hra kterou dělám přes kódy, takže s tím mám trochu potíže. Momentálně řeším problém že se postavě uprostřed skoku ( přesně v té části kdy je postava chvíli v klidu) změní sprit na to kdy je v klidu, takže tam prostě na chvíli problikne sprit co tam nepatří. spr_Postava (postava v klidu), spr_PostavaJump ( postava ve skoku).Níže je okopírovaný celý code. /// platform physicsvar rkey = keyboard_check(vk_right);var lkey = keyboard_check(vk_left);var jkey = keyboard_check(vk_up);// Check for groundif (place_meeting(x, y+1, obj_Solid)) { vspd = 0; // Jumping if (jkey) { vspd = -jspd; }} else { // Gravity if (vspd < 10) { vspd += grav; }}//Moving rightif (rkey) { hspd = spd;}//Moving leftif (lkey) { hspd = -spd;}//Check for not movingif ((!rkey && !lkey) || (rkey && lkey)) { hspd = 0;}//Horizontal collisionsif (place_meeting(x+hspd, y, obj_Solid)) { while (!place_meeting(x+sign(hspd), y, obj_Solid)) { x += sign(hspd); } hspd = 0;}// Move horizontallyx += hspd;// Vertical collisionsif (place_meeting(x, y+vspd, obj_Solid)) { while (!place_meeting(x, y+sign(vspd), obj_Solid)) { y += sign(vspd) } vspd = 0;}// Move verticallyy += vspd;// Control the spritesif (yprevious != y) { sprite_index Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Podívej se na source od Gefta jak on udělal hru a hned ti to bude jasné. http://geftgames.sweb.cz/programs/rabcr.html