» Poradna » Mobily

Galaxy S6 baterie

Zdravím, mám menší problém. Táta má Samsung Galaxy S6 a začal se mu přes noc šíleně rychle vybíjet. Ráno ho nabije, přes den mu vydrží v pohodě, skoro ho nepoužívá, večer má 80% a ráno mobil nejde zapnout protože je úplně mrtvý. Když mrknu do využití baterie tak nejvíc sežere “Nečiné zařízení”. Nemáte někdo tušení co to je? Telefon má teď třetí rok, je asi půl rok po záruce, celou dobu mu vydržel telefon okolo 3-4 dnech na baterii protože na něm vůbec nic nedělal a teď druhou noc po sobě je vždy úplně mrtvý.

Odpovědi na otázku

Samsung má takový nešvar, že baterka ukazuje pořád hodně procent, ale telefon vydrží třeba jenom do 60% a pak se vypne. Na Galaxy S4 nám to tak dělá i s druhou baterkou. Místo toho aby ty procenta mizely po třeba 5% za minutu, tak to ze 100 spadne na 60, cvak a konec. A i klidně po roce.Tak doporučím podívat se po nové baterce, jestli má k tomu telefonu velký vztah, jinak nový.

Asi jsem měl zmínit, že graf využití baterie jede od toho výchozího % až do nuly. Žádný skok nebo tak.

Pro začátek zkusit obyčejný restart, jestli nezůstal na pozadí běžet nějaký proces který ždíme baterii. Pokud nepomůže, tak tovární nastavení a pokud ani to, tak už jen vyměnit baterii, už má nárok, aby odešla.

Baterii hodně sežere, když jsou zapnutá data a nejsou k dispozici anebo zapnutá WiFi a slabý nebo žádný signál. Ať to zkusí vypnout.