» Poradna » Mobily

Galaxy Nexus - bez amoled displeja?

Kupil som si bazarovy Samsung Galaxy Nexus, a prekvapilo ma ze displej stale svieti, aj ked zobrazuje ciernu farbu - amoled by mal byt zhasnuty pri ciernej, aj farby su take zvlastne a ma nadych do zelena. A na niektorych pozadiach vidno ze su v obraze vypalene spodne tlacitka a horna lista.Moze byt ze tam je vymeneny nejaky neoriginal fake display co nieje amoled? Reklamovat nemam ako, zaruka uz davno skoncena a pri kupovani som si to nevsimol.

Odpovědi na otázku

Pokud telefon byl vyroben s AMOLED, tak tam nikdo jiný typ displeje dát nemohl. Ale je možné, že máš nějakou zahraniční verzi, tuším se některé vyráběly i s LCD.

to co polisujes je presne definice amoledu, dovne barvy, nasech do zelena a vypalnene prvky co sviti stale na jenom miste, amoled je vpodstate to nejhorsi co trh nabizi, neverne barvy, vypalovani, bila neni bila, caste mrtve pixely

Nesedí tam to zobrazení černé, to by mělo být takřka dokonalé, protože černá = vypnutí pixelů. Jinak ale souhlas, AMOLED bych na svém telefonu nechtěl ani omylem

Vypalene veci mam, to sedi na amoled. Ale ta cierna ma udivuje, lebo ked rovnaky cierny obrazok otvorim na druhom telefone s amoledom, polozim ich vedla seba a zhasnem v izbe, tak Nexus proste svieti, a ten druhy telefon ani nevidno, nenasiel by som ho. Nesvieti to moc, neosvetluje okolie ako baterka, ale vidno ze ten displej je podsvieteny. Najdete ho potme.

Jelikož LCD se běžně nevypaluje, tak to celkem jistě bude AMOLED. Akorát je buď vadný nebo špatně zkalibrovaný, že při hodnotě černé RGB=0 nejsou pixely úplně vypnuté.

černá na AMOLED displeji nemá co svítit - minimálně u mne jsou černé plochy naprosto černé a nijak nesvítí.

Vymenený dispej ? A prečo , Na čo ? Vieš , že starý displej po vybratí je nenávratne stratený ? Lebo on sa nevyberá , ale vytrhne von za pomoci nejakého zdroja tepla aby rozpustil lepidlo . A fake ? Keď z 99,99% je dispej pre iba jeden model .

Amoled také svítí ve tmě. Můj Galaxy nexus také svítil. Jsem se o to tenkrát zajímal a bylo to myslím tím, že by trvalo dlouho pixelum se probudit tak jsou zapnuté na nějakou minimální úroveň, která je, ale stále daleko černější jak u klasického displeje.

ještě k tomu obrázek jak to vypadá na fotce s delší expozicí http://s907.photobucket.com/user/chjade84/media/LCDvs... je tam jasně vidět jak i Galaxy nexus svítí při černé, ale na klasickém displeji už je v podstatě vidět bílá.