Gainward 7600 GS - Golden sample a LCD 22

Bude tahle grafická karta stačit na 22 lcd monitor s rozlišením 1680:1050 případně 1920:1200. Hry skoro nehraju, ale sleduju filmy, fotky. Filmy na DVD nebo DVDrip

Moc díky

Odpovědi na otázku

Na filmy ne.

Nejde o výkon, ale o absenci hardwarové akcelerace videa.

Chtelo by to něco jako 3620 s chipem AVIVO na kartě.

3650 pochopitelně.

Pardon...

aj 7xxx verzia nvidie podporuje pure video,7600 gs síce len 720p/i u hd/mpeg4,ale full mpeg2/dvd,takže tá akcelerácia videa tam je.

To nestačí na 1920x1080.

Ale jestli tu kartu má, ať si to klidně vyzkouší.

Jestli by ji ale měl koupit, ať to radši nedělá.

Já bych asi radši koupil rozlišení 1680:1050. A budu sledovat jen filmy na DVD a DVDripy.

Na tohle by ta karta stačila? A tu 7600 už mám a určitě už nechci kupovat kartu do AGP.

Moc díky.

Na tohle ta karta naprosto staci.
Oni panove asi zapominaji, ze ne kazdy ma doma BD mechaniku a spoustu HD filmu...

(Tuhle jsem se cvicne mrknul, co ze za krasy se u nas na BD prodavaji. Az na vyjimky je to hezky vyber $racek, takze ani prizniva cena mechanik nic nezmeni na tom, ze je to zatim vec nepotrebna...)

Moc díky, a na rozlišení 1920:1200 by taky stačila na DVD filmy?

Moc díky

Jiste.

Chceš kartu teprve kupovat, nebo ji už máš?

Aha, vidím, že ji máš.

Tak to vyzkoušej a dej nám vědět výsledek.

Já sázím proti i při uvedenám rozlišení monitoru a normálnímu PALu 720x576.

Budu ráda, když nebudu mít pravdu.

EDIT:

Aspoň si tu jakous takous HW akceleraci nezapomeň zapnout.

Kartu už mám, ale nevím, jestli si můžu koupit monitor s rozlišením 1680:1050, aby tam šli DVD filmy. Jestli ne, tak budu muset zustat u CRT.

Monitor je předmět, který přežije několik PC/upgradů PC - pokud je kvalitní.

Tak bych o něm uvažovala separátně.

Já jsem koupila 22" LCD s rozlišením 1920x1200 (unikát, nikdo jiný než Lenovo je nedělá - pokud je mi známo).
Stál 9k a za tu kvalitu (8-bitové barvy, S-PVA technologie atd.) to byla cena směšná.
Ve 24" bych platila 2 - 2,5x víc za stejnou kvalitu.

Napřed jsem to zkusila s 6600GT - kdysi dobrá karta (dnes 1200 bodů ve 3D Marku 06).

Bez šancí u normálního videa.
Vytvořil se 10 cm pruh artefaktů a celý obraz se o to posunul níž.
Po restartu vše OK až do spuštění videa.

Grafika 7600 GT (asi 2-násobný výkon ve srovnání se 6600GT) - škubání obrazu a problémy se zvukem. HD video - 0 bodů.

Možná, že bych se s ní domluvila časem nějak líp - s jiným nastavením, kodeky apod., ale šla jsem od toho a koupila:

ASUS 3650 256MB GDDR3: žádný problém

Jiné rozlišení jsem nezkoušela a nemyslím, že by se ti líbilo jiné, než přirozené rozlišení monitoru.

Na tvém místě bych zkusila koupit LCD s rozlišením 1920x1200. Pokud na něj zatím nemáš, zůstaň u CRT.

EDIT: To HD video mám z Blueray disků ne z internetu nebo tak.

1. Nez male mrchy na 22" s vysokym rozlisenim za 9kKc od Lenova, to radeji luxusni 24" HP LP2475w za cca 11kKc. S-IPS. (Mam doma tenhle i jiny panel s Prem-MVA a rozdil je veliky.)
2. GF7600GT na DVD a divx pro 24" wide monitor bohate staci. Je zbytecne kupovat drahou Golden Sample verzi. Staci jakakoli obycejna.
3. HD video opravdu moc lidi netrapi.

1. Nez male mrchy na 22" s vysokym rozlisenim za 9kKc od Lenova, to radeji luxusni 24" HP LP2475w za cca 11kKc. S-IPS. (Mam doma tenhle i jiny panel s Prem-MVA a rozdil je veliky.)
2. GF7600GT na DVD a divx pro 24" wide monitor bohate staci. Je zbytecne kupovat drahou Golden Sample verzi. Staci jakakoli obycejna.
3. HD video opravdu moc lidi netrapi.

Neviem co tu riesite ved aj keby mal integrovanu grafiku tak mu to bez problemov prehra DVD (na to bohate staci 500 Mhz procak a 128 MB Ram a grafiku akukolvek) a co sa tyka ostatneho taktiez v pohode ak su vhodne kodeky, ja som prehraval na 6600GT a Athlone 3000+ a 1 GB ram HD ripy 720p a 1080i uplne plynule bez vypadkov snimkov - samo ze ani ziadna hardwarova akceleracia nebola zapnuta a bolo to na procaku a core avc. (1080p ale uz sekalo). Je samozrejme uplne jedno ake mas nastavene rozlisenie monitora, film ma svoje rozlisenie/datovy tok a od toho zavisi jeho narocnost, aj keby si mal 24" LCD a 1920x1200 tak ti staci na prehratie filmu prakticky cokolvek (s vynimkou full HD)

To ti ráda věřím, ale domnívám se, že jsi je přehrával na CRT monitoru s rozlišením 1024x768 nebo 1240x1024.

To je ovšem úplně jiný příběh.

Co ti ale nevěřím a neuvěřím je, že rozlišení nehraje roli.

A na jakém monitoru a rozlišení?