» Poradna » Počítačové sítě

G664T použití jako router bez ADSL?

dá se tento modem použít jako router bez ADSL?To znamená internet do jednoho LAN a ze třech LAN a wifi sdílet?Případně jak udělat?Děkuji

Odpovědi na otázku

LAN je LAN, WAN je WAN. Takze neda se nijak.

PS: Da se samozrejme pouzit jako switch..

Trochu starré vlákno...no třeba si to někdo přečte...
Ano jde to...naprosto bez problémů...internet po LAN do G664T a z WIFI ven.
WIRELESS:
SSID: třeba : krocan

DHCP Configuration:
Enable DHCP server
Primary DNS: 10.0.0.138 (Pokud je tato adresa hlavního routeru na příchodu)¨

DNS:
Prefered DNS server : 10.0.0.138

Management IP:
IP Address: 10.0.0.100 (pokud je tato adresa nastavena na routru G664T)
NetMask: 255.255.255.0 (Podle nastavení prvního-hlavního routeru)

Connection 1:
Type: Bridge
Name: moje (asi jakékoliv)

Wireless Management: (Na záložce Advanced
Access List:povoleno
Enable Access List : ODŠKRTNUTO– NEPOVOLIT A nebo povolit,v tom případě vyplnit MAC adresu síťovky,která se bude k routeru připojovat.

Wireless Performance:
b/g Mode: Mixed

Na síťovce,která se bude připojovat přes WIFI k tomuto routeru, k síti krocan nastavit:

IP adresa: 10.0.0.22 (třeba)
Maska: 255.255.255.0
Výchozí brána : 10.0.0.138
Upřednostňovaný server : 10.0.0.138

Nastavit zabezpečení…?
Toť vše jako vzor....hodně úspěchů....Věřte,že to chodí...mám to takto asi půl roku a ani jeden problém!

ked je ale v mode bridge, tak je z toho AP niema to nat.

dá se tento modem použít jako router bez ADSL?

Nie, ako tu spominali.

To znamená internet do jednoho LAN a ze třech LAN a wifi sdílet?

Ano, podla navodu.

Jak jsem psal nahoře,jde to - mám to takto již půl roku k naprosté spokojenosti...jedním LAN internet dovnitř,ostatní tři LAN internet ven a přes wifi internet ven...ADSL vstup nezapojen...

Dobtý den, řeším skoro stejný problém :)Mám ADSL+2 router ale nemám ADSL 1x Lan mám připojený k anténě a 2x Lan mám připojen k PC, vše funguje jak má až na mobily :)Pc je připojen a fungujeNTB je připojen a fungujePS3 je připojen a fungujeMobily jsou připojeny ale internet nefunguje, bylo mi doporučeno že pokud chci aby to šlo musím se nejdřív s mobilem připojit na domovskou stránku google nevím proč ale funguje to :) (občas) někdy se mi dokonce ani ta stránka nefunguje, ale problém je v tom že se nemůžu dostat do nastavení routeru přes webovou stránku 192.168.x.x dám na routeru tovární nastavení zadám heslo a jméno admin (nastavení uvnitř balení) a nejde to :)Nevím v čem je problém ale když vyřeším nefunkční nastavení routeru a nastavím na každém zařízení jinou IP adresu mělo by to fungovat.Ale bohužel do nastavení se nedostanu, nevím jestli je chyba v routeru nebo v ADSL nebo v něčem úplně jiném :)