G-sync + v-sync zapnuta, nebo vypnuta

Ahoj,mám 144hz monitor s g-sync. Pocitac mám ve zkratce i7 8700k s gtx 1080ti. A zajímalo by mě, jestli když používám g-sync, tak mám mít v-sync zapnutou, nebo vypnutou? Na internetu někteří lidé píší ze zapnutou , někteří ze vypnutou. Tak jsem z toho trochu zmaten.Diky

Odpovědi na otázku

A očekáváš, že zde se lidé shodnou? Máš to doma, zkus obojí a používej to, co tobě vyhovuje.

Hlavně to jsou 2 úplně rozdílné technologie, i když to má podobný název. G-Sync a V-Sync dělá sice podobnou věc, ale úplně jinak.V-Sync dělá to, že když máš 144Hz monitor, tak do prostoru, kde by mělo dojít k tearingu vloží předchozí snímek, dojde tak ale k input lag, protože jeden snímek bude nepřekreslenej.G-Sync dělá to, že upravuje frekvenci monitoru na takovou hodnotu, aby nemuselo docházet k vložení předchozího snímku. Tak nedojde ani k tearingu a ani k input lagu.V-Sync můžeš mít zapnuté, protože do 144FPS ti nepoběží, přebere funkci až na FPS, které přesahují možnosti tvého monitoru, tj. 145FPS a více. V podstatě je praktičtější V-Sync vypnout a zároveň si zamknout FPS třeba na 140FPS, tím pádem všechno bude v režii G-Syncu.

@zmfcz konecne to niekto vysvetlil ponlopate. Kupil som pred par dnami 1440p 144Hz, zapol gsync v control paneli a hry mi zrazu isli plynulejsie. Potom som sa hrabal v nastaveni vsync a teraz som nevedel ci to nam dobre alebo nie 😁 takze ako si pisal , global gsync on, global vsync off , in game vsync off a fps limiter na 144 fps / resp monitor refresh rate. Cez vikend to nastavim v Diable 3, tam som roky nevedel prist na to ze ked som mal na svojom i7-6700K 4,2Ghz Gtx1070 vsync on 60fps ale obral mi trhal a uz som si nevrdel dat rady kedze ani SSD nepomohlo, tak teraz uz viem :) diky