Fx 8350

Dobrý den, chci se zeptat jestli je fx 8350 dobrý procesor?

Odpovědi na otázku

Ja ho mám. No podľa toho, čo s ním chceš robiť. AMD a Intel sú v dnešnej dobe na vyššom výkone, ale pokiaľ sa chceš len hrať a neberieš do úvahy spotrebu, tak prečo nie. Len ja mám ten CPU spolu s AMD RX 480. Cítim to už v hrách na maximálne GPU nastavenie. Napr. maximálne detaily 1080p na Assassins Creed Origins mám iba 35-55 fps. Na Kingdom Come atď. mám na trhu, len 15-35 fps na maximálne detaily.

děkuju, je i novější fx? nebo už jsou pak jen ryzeny?

Sú, ale 220W to by som namiesto toho radšej kúpil nový Ryzen :D

Existuje FX 8370, ale rozdiel je do 2-5% maximálne. FX 9xxx sú nenažrané 220W. To už radšej 95W Ryzen.

Před 5 lety to nebyl špatný CPU. Dnes je to už jen veterán, který na svůj nic moc výkon zbytečně moc žere. Ve většině použití ho překoná i Ryzen 3 nebo Pentium G4600 (natož dnešní i3). Dnes už neexistuje rozumný důvod, abys na něm stavěl nové PC.

Tak to je divné, že v testoch mal na Win 10 v AAA hrách rovnaký výkon ako Ryzen 5 1400

V některých

Výkon ve hrách stojí hlavně na grafice. Rozdíly v CPU nebývají zase tak veliké (ale najdou se hry, kde ano, klidně nějakou vytáhni).https://www.youtube.com/watchPřetočený na frekvence FX-9xxx s TDP 220W pak podává trochu lepší výkony:https://www.youtube.com/watchNicméně při opravdu brutální spotřebě, která je vedle dnešních CPU až neuvěřitelná.Nehodlám se tu s tebou hádat. Užij si ho. Když ho máš, není důvod se ho hned zbavovat. Svoji práci si ještě odbude. Stejně tak pokud má člověk slušnou desku + nějaký nic moc Phenom, tak upgrade na FX ještě může mít smysl (nicméně lidí, co má slušnou desku na FX + nějaký X2 nebo podobný střep, moc nebude). Ale do nového PC se nenajde snad žádný smysluplné scénář, proč koupit FX a ne Ryzen nebo Core. A už několikrát jsem ti psal, že je trapné dávat sám sobě plusy. To, že máš dnes jiný nick, na tom nic nemění. Já vím přesně, kdo jsi - známý AMD troll.

AMD troll :D jako já jsem se přišel jen zeptat jestli je to v pohodě procesor ale omlouvám se jestli ta otázka nějak vadí...jen jsem se chtěl zeptat protože jsem někde viděl že amd je dobrý a někde ne.

Ne ty, ale "Nenaletelsom". Můj příspěvek reagoval na něj, ne na tebe.Jinak AMD procesory jsou dobré, ale ty aktuální. FX z roku 2012 už je opravdu za zenitem a přesluhovalo minimálně 3 roky, protože vydání Ryzenu se neustále posouvalo. Nikdo nečekal, že tu FX vydrží tak dlouho. Zatímco v době vydání byly FX-8xxx konkurencí k i7, na konci jim konkurovalo už i3 při neporovnatelně nižší spotřebě. Kdyby Intel dodnes prodával i7-2700K (je ze stejné doby jako první FX), také by to nebylo žádné terno (dnešní i3-8100 má vyšší výkon).

Aha, tak to pardon a děkuji :)

Hele a o co ti jako jde ? Chceš ho koupit ? Nebo upgrade ?Troll si ty, ani nenapišeš o co ti jde.

Dobrý den, chci upgradovat ale přemýšlím nad velikou změnou a asi přejdu na intel.

"asi přejdu na intel" já přejdu na Ryzen, čekám na Ryzen 5 2600 A počítač máš jakej ? HW ?

Tak pokud máš tu desku, co jsi psal, tak výměna CPU za FX opravdu smysl nemá. To by ji mohlo klidně i zabít. Takže se zamysli, co (a zda vůbec) jde ze starého PC ještě zachránit a použít v novém a kolik bys do toho chtěl dát a určitě něco vymyslíme.Ale bohužel je teď velmi špatná doba na koupi herního PC. RAM jsou skoro 3x předražené, grafiky nejsou nebo stojí o 50% více, ... A není vůbec jasné, kdy se to zlepší. To, co dnes složíš za 20000,-, to by cca rok a půl zpátky vyšlo pod 15000,-.