FX-8350 - kolem 45° v BIOSu

Zdravíčko, před pár měsíci jsem si koupil první pc s tímto CPU, vcera dalsi. Oba s boxovaným chladičem v tom prvním jsem na 40-45 stupnich pri hrani nejake prumerne hry. V tom druhem jsem na stejnych hodnotach už v BIOSu. Je pravda že ten první je víc hlasitý a většinou jede na vyšších otáčkách. Oba mají jinou MB. Mám na oba dokonce i stejný case. Je s tím druhým něco v nepořádku? Co mohu dělat abych jeho teplotu snížil? 62-66 pri nejakem zatezovem testu se mi moc nelibi.

Odpovědi na otázku

bump

Ta teplota je naprosto na boxový chladič normální . Pokud chcete miň chce to investovat do lepšího chladiče , krabice a větráků.

Naprosto normalni teploty, ktere nicemu nevadi a vubec neni treba je resit.

To se hezky čte, ale.. proč když mám 2 stejné cpu, 2 stejné chladiče, 2 stejné bedny, a všechny větráky totožné, má jeden vyšší teplotu cca o 10° pastované jsou totožnou pastou

Jenže žádné dva procesory nejsou stejné. Jeden může být hodně povedený, bude mít nízké teploty a půjde hodně přetaktovat a druhý bude topit i na základní frekvenci a žádné rozumné OC z něj nevymáčkneš.A provozovat FX-8350 s tím BOX chladítkem je teda pěkná hovadina.

A také nemusí mít rovné IHS, nebo může být křivý chladič. Zkus ho vyndat a obojí zkontroluj pravítkem. Pokud bude křivý, můžeš ho srovnat (záruka padá):http://forums.pureoverclock.com/jameson/lapping/lapped3.jpg

A proc to resite? Vzdyt je to NAPROSTO sumak. ;o)Duvodu je mnoho. Procesory nejsou identicke, je mnoho nastaveni, ktere to ovlivnuji, odchylky v montazi chladice jsou bezne,..