» Poradna » Ostatní

FUP - myslí to ten Telecom vážně?

Internet expres připojení 512 kbps. FUP limit 1 GB na celý měsíc. což vychází 33 MB na den. Kdo stáhne víc tak prý je abnormální stahovač a 99% lidí to prý stačí? To silně pochybuju...Já i když celý den nic nestahuju, jen mám puštěné rádio (128kbps cca 7 hodin denně) a občas kouknu na TV archív tak obvykle pod 700 MB za den nejdu.. A to podotýkám že nestahuju žádné soubory! Zkoušel jsem i schválně nepouštět rádio ani TV a jen serfovat 4 hodiny po běžných www stránkách jako živě a podobné a výsledek byl - přeneseno kolem 100 MB dat. Takže podle telecomu je běžný user ten co se dívá jenom na web na hodinu denně? to ale potom nepotřebuje broandband 512 kbps. Nebo si telecom opravdu dělá legraci?Ještě že mojemu ISP je jedno, jestli za měsíc stáhnu 1 GB nebo 140 GB...

Odpovědi na otázku

Nevím jak telekom, ale už se ví, oč tu běží...http://www.ods.bg/...takže bacha na to!

Do riti s celym Telecomem nejlepe Snazi se nalakat lidi a tim ze je olbujou jak male decka. Jakesi datove omezeni je uz vetsine poskytovaletelum stejne cizi. Takze fuck off telecom

No třeba Karneval s jeho limitem 2 GB taky na tom není zrovna nejlíp.....

Prostě nejlíp kdyby zákazníkům telecomu narostly vemena aby se dalí snáze ještě více dojit. Tím 1giga a pak pád pod rychlost modemu se už nedá rozumně stáhnout ani instalačka linuxu.

Můj kámoš to má a stahuje pořád... Ze začátku(asi jeden nebo dva měsíce) se snažil dodržovat ten 1GB, ale tím pádem mu byl internet na hovno.... Tak od té doby stahuje i přes limit, jenže mu to spadne na hodně malou rychlost, ale mu to stačí... Nechápu to.... Já stáhnu během tří dnů 1GB v pohodě a to ani nestahuji hry ani filmy... Prostě ICQ, internetové stránky, občas si pustím Óčko a to je vše... Telecom je pěkně na hovno!!!!

Nechci se nikoho zastávat ale zarazilo mě že kritizuješ firmu za 1 a to ještě tu cenově nejnižší nabídku....to se mi zdá docela divné...

nicméně zadarmo to nedávají a stovku to taky nestojí,tak proč by nemohl být nespokojený ?

No víš ono je zajímavé jak každej nadává na telecom,ale třeba že wifiny často padaj, kabelovky že maj často jenom linky s datovym základem což je hnus a za překročený platíš to už nikomu nevadí

A kde si prisel na to, ze wifiny casto padaji?

Chceš mi snad tvrdit že jsou spolehlivější než kabel? Že jim nevadí počasí? Má lepší odezvy (ping) než kabel? Řeknu to pro tebe trochu jinak....spolehlivost wifin je dosti sporadická, dost kolísavá....prostě a jednoduše mi nenamluvíš že je lepší jak kabel.Ano uznávám poslední dobou se to zpepšuje použitím optických pojítek a používáním 5GHz které nejni tak zarušené ale i tak....

Vetsi spolehlivost nez kabel asi jen tak mit nebudou. Ale co se tyce pingu, tak zalezi na danem poskytovateli. Napr jaky ty mas ping?

Tak třeba na seznam: Statistika ping pro 212.80.76.3:Pakety: Odeslané = 41, Přijaté = 41, Ztracené = 0(ztráta 0%)Přibližná doba od odeslání požadavku do příchodu ozvěny v milisekundách:Minimum = 0ms, Maximum =  47ms, Průměr =  12msŘekl bych pohoda na normálně vytížené lince

Statistika ping pro 194.228.32.3:Pakety: Odeslané = 56, Přijaté = 56, Ztracené = 0 (ztráta 0%),Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: Minimum = 21ms, Maximum = 38ms, Průměr = 26ms----------------------------------------------------- ------------Ano,je to wifiA to bydlím ve vesničce na severu Moravy (2000 obyvatel),výpadky byly pouze první měsíc,když to tu tahali...

Tak nejak.Statistika ping pro 212.80.76.3:Pakety: Odeslané = 30, Přijaté = 30, Ztracené = 0 (ztráta 0%),Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:Minimum = 13ms, Maximum = 31ms, Průměr = 20ms

OK a teď si to změřte za hustého deště jestli taky bude ztráta 0, pokud jo tak můžete být jen rádi,ze svého okolí znám případů "supr" wifin dost

Ech, Mavericku, to tvy mereni je taky nejaky divny. Minimalni odezva 0ms. Nebyl to odraz od zdi, takzvane ECHO ?

Hehe normální lidi při měření nejvyšší a nejnižší hodnoty škrtaj  Tebe by měl zajímat průměr

Predstav si, ze sem dnes meril pri desti. A ztrata byla 0.

Kritika je naprosto oprávněná. Já mám garantované minimum 2G s agregací 1:1 bez jakýchkoli limitů za 500 Kč/měs. vč. DPH Od telekomiků bych za tyhle peníze dostal leda tak ... ( nejlevnější ADSL + paušál za linku, kterou já nepotřebuji začínají na téměř 900 Kč).

Ti nabizi pretizeni 2G? A k cemu to mas?

Radio, TV, filmy, upgrady softů atd. jenom na radiu udělám denně přes 1G.

Rychle toho využij,po výhře ODS,klesne FUP na 50ˇ%.

Ani bych se nedivil. Vole SNK-ED!!!! Hlavne at nevhrajou modry ptaci, nebo komanci.... To to muzem rovnou abalit a emigrovat na sibir. Tam bude lip...

Hahaha, tady je zona ftipu co? Clovek co srovnava modry ptaky s indianama chce volit ED? Lol ...

Pánové, proč myslíte že rychlost byla zvýšena třeba 4x, a to zadarmo. Za každé další giga vám naúčtují jako za 3 giga zhruba 300 Kč, které už musíte platit pořád, i když další měsíc dodržíte původní limit. A to se přece vyplatí ?!!!!!

pokud se nepletu telecom neuctuje pri prekroceni FUP zadne dalsi penize to jsi se asi sekl !!!

Nepleteš.....takhle to účtujou většinou kabelovky

Tento týden jsem zažádal o zrušení jak pevné linky,tak připojení k internetu.Jelikož potřebuji jen internet,nikoliv platit paušál za něco-co nepoužívám-tedy pevnou linku. Vyhledal jsem připojení přes kabelovou televizi-tak doufám,že bude alespoň stejně tak spolehlivá,jako připojení od Telecomu -což se mu nesmí upírat-s jeho připojením a funkčností jsem byl nadmíru spokojen,ale...

Já se jen divím, že se najde ještě spoustu lidí, kteří to myslí vážně s Telecomem.

To jsou ti,co jinou možnost nemají-třeba na vesnicích,v malých městech je jenom telecom.

telecom to myslí vážně, ale ty mirdo ne ;)

Měl jsem od ČTc Internet Express Optimal za 950 měsíčně s datovým limitem 2giga týdně a s 12. měsícem provozu zadarmo. Nechal jsem se zlákat k "bezplatné" migraci na Sprint s limitem 4giga týdně a s 1. měsícem zadarmo. O bezplatný měsíc jsem přišel, protože akce 1. měsíc gratis se vztahuje jenom na nové smlouvy. Hned nato zvedli rychlost a datový limit zkrouhli na 12giga měsíčně. Vyhozený litr...

kdyz si nekdo poridi Fabii, tak ma Fabii a nemuze ocekavat vlastnosti Audi8, takze pokud si nekdo vedome poridil IE Impuls, tak ma to, co si poridil, aby to bylo "internetove Audi8", musi si to taky koupit a samozrejme zaplatit, protoze nic neni zadarmo.

Jo jenže oni prodávají Fabii ale recenzují ji jako to Audi A8 - Neomezený vysokorychlostní internet a podobné glosy, o trapném limitu který místo na měsíc vydrží na dva dny o tom se v reklamě nezmíní.

tak se mi zda, ze jses schopen uverit i tv reklame na ruzne zazracne zkraslujici masticky, kridelka s nekonecnou savosti,...; pak je pochopitelne tve zklamani, protoze na portale CTc je dostatek informaci k produktu, takze mas "internetovou Fabii" a je to jen tva vec, ze jsi slepe dal na reklamu; nic neni zadarmo

Já bych na tuto reklamu nikdy nedal, ale jistě se dost lidí na tuto reklamu nachytalo...Já kdybych zřizoval nové připojení tak by mě zajímalo:FUPpočet veřejných IP adresgarance rychlosti.

rychlost mezi tvym modemem a DSLAMem je v podstate garantovana, tam mas svych 512 kbps download trvale, a rychlost prenosu dat za DSLAMem zadny ISP negarantuje a ani nemuze - vliv zatizeni site a serveru,.... i agregace, to by si uz vsichni meli uvedomit

jeste pro upresneni ale zjednodusene: CTc nastavuje rychlost na lince mezi modemem a DSLAMem na maximalni fyzickou rychlost danou delkou tlf. linky, napr.: 4.096 Mbps, nominalni rychlost (tedy zakoupena) 512 kbps je dana cetnosti paketu a tedy je prumernou rychlosti paketu majicich fyzickou rychlost, rychlost stahovani dat merena ruznymi speedmetery, netmetery je pak ovlivnena mimo zatizeni site, agregace i rezii prenosoveho protokolu, ktera cini cca 15-20% prenesenych dat a neni pocitana merici rychlosti

Reklama je odvozenina od klamati a na klamavou reklamu jsou Telekomici naprosté jedničky. Jenom to, že ceny uvádějí bez DPH je protizákonné.

Co tím chceš říct? Nebo jenom sviníš diskuzi?

Chtel tim rict, ze na svych strankach a v tehle poradne uvadis, ze mas 5 verejnych IP adres a pripojeni pres wifi. Tak co ted mluvis o Telecomu?

připojení přes wifi nemám nevím kdes na to přišel.

Nikde tam nevidím, že bych tam psal něco o wifi

nj nikde nepíše, že má wifinu. Akorát z těch linků mi připadá, že Mirek je nastrčenej reklamní agent Pody.

Staci se podivat na prvni odkaz, kde napsal, ze ma pripojeni od Pody, ktera nabizi bezdratove pripojeni k netu. Takze asi tak.

Och, nejsi pán omezený? Bezdrátové znamená wifi? Může to být třeba mikrovlna v pásmech 5 nebo 10 GHz nebo taky třeba optika, to ti nedošlo? Ano mám připojení od Pody, připojeno optickým bezdrátovým pojítkem.

Tak nám to nandej a vysvětli, jaký je rozdíl mezi bezdrátem a wifi (od slova wireless, česky bezdrátový). Jestli teda za mikrovlnu nepovažuješ to, co máte možná v kuchyni.

Můžeš si vzít na pomoc Honzúúúúúúúú.

Honza je dobrý kámoš.

hej. tvoj kamoš...a to už hovorí za všetko.

A co jako?

Tak mi vysvětli co má bezdrátové pojítko v pásmu 10 GHz společného s wifi?Evidentně tomu moc nerozumíš, tak nevím co se do toho montuješ.

Tak zjevne ty tomu nerozumis. Kdyz nedokazes pochopit, ze wifi je bezdratove pripojeni. Tady mas presnou definici: Bezdrátový optický spoj pracuje na základě obousměrného přenosu digitálního signálu mezi dvěma laserovými vysílači a přijímači (umístěnými na střeše nebo u okna) volným prostorem.

Ježíš, nevím co plantáš, WIFI sice bezdrátové je, ale když někdo napíše že má bezdrát tak to automaticky neznamená, že má sociální wifi... Už se těším jak budeš např. o satelitní TV říkat - to je TV přes wifi, protože nemá drát...

tam kde neni drat (telecocotcom nepocitam) musi fungovat bezdrat...ja na nem sem,nestezuju si,nesrovnavam s kabelem...me to dostacuje...nebejt wifi je dnes net faq jen stale ve vetsich mestech... soused sedi na sdilene Wifi,tech 300-400kbit to dava...ping...zanedbatelny...ale bezne 30-80ms (podstatna zmena neni v nacitani www ani pri pingu 300ms),cemu to ale vadi kdyz nehraje on line,tady jedou www,maily apod.,proste vse ostatni krome velkeho sosani (DC,Torrent,apod.)Jednorazove náklady - 1300kc na HW,vic nic...mesicne - 150kc,spokojenej jak zelva.Telecom me da co...rychlost zhruba stejna,ping lepsi...jenze na co...je to takove plus co se v tomto pripade nevyuzije,mesicne 399+405kc,dale no comment...pokud nekdo soudi wifi ze tamhle si precte jemu to pada,tamtomu to nejede..apod...je u mne hloupej ! MMike

Mííííírkůůůůů něco pro tebe

 Mííírkova noha položena na case pocitace

 Mííírkovi nohy na sedacce v autobuse, uz nikdy si nesedjte v autobuse Míííírek tam mel nohy

 A tady je Míííírkuv autobus, sam si ho slozil

ho jsem neskládal já

ale vzdyt to mas napsany na svych strankach ze si ho skladal

jseš opilej jak dospělí bývají nebo slepej ?http://img226.imageshack.us/img226/3051/slepej0bu.jpg

omlovam se

Kdo říkal že má Telecom NEJLEVNĚJŠÍ internet? Počítáme: internet 512kb/s za 475Kč s dph, pronájem pevné linky 300Kč = 775Kč. Takže za 512kb net dám 775Kč za měsíc+se musím připojovat+má FUP+musím mít modem. Já mám teda jenom 384kb/s bezdrát, ale bez FUP, bez telefoní linky, bez připojování a za přijatelných 300Kč/měs vč. DPH, výpadky samozřejmě žádný. Není to trochu rozdíl ?Telecom bych dal teda jenom do vesniček, kde nemají jinou možnost, ale zatím co vidím, tak tam už taky tahají bezdrát a v těch vesnicích o to mají dost velký zájem .

Do 1GB som sa asi zmestil, ked som mal este cca 50-55kbps (realna rychlost). Teraz uz nie, teraz mam 40000kbps max, 10000 kbps (aj viac) realne, ziadna oficialna hranica FUP nie je, ale stahovat dlhodobo 10GB denne by mi asi nedovolili.Ludia, co pouzivaju iba web a to priemerne hodinu denne alebo menej, mozu existovat. Hlavne ked ratame iba pouzivanie doma.

Co to mas za poskytovatele, ktery ti dava 10Mbit a vic?

Isper (LAN/bezdrat po celom sidlisku). Nie je to vzdy 10MBit, napr. vcera vecer to bolo tak 1.5-4 Mbit, lebo kopa ludi dostala verejne porty a asi zacali hufne p2p-kovat (p2p je povolene od 22.00 do 7.00 a aj vtedy je nejak rychlostne obmedzene), to bola pravdepodobne vobec najmensia rychlost, co som tam kedy videl (okrem vypadkov). Garantovanych je len 128kbit.

Ruce pric od Telecomu....kdo ma jinou moznost nez Telecom tak at ji co nejrychleji vyuzije !! ten FUP je zabijackje..platit takovi penize za 64/64 se nevyplati !!

Myslí

Proc brat fetisisticky nabidky CT, kdyz jsou tu alternativy typu EMEA, Nextra pro ADSL ... a  kde mate Telenor nebo Bluepoint tak nevim co resite?