» Poradna » Web a internet

Funkčnost modemu

Zdravím, jde nějak kontrolovat chybovost modemu abych zjistil, zda je v pořádku? Mám modem Comtrend VR-3026e v2 Multi-DSL. Technik od O2 od kterých mám internet mi řekl, ať to kontroluji, jelikož byl odpálen (odešel) kabel telefonní link, který vede k modemu a nějaké chyby tam mohou být i v modemu. Prý se to dá nějak kontrolovat přes webovou stránku modemu (10.0.0.138) ale nevím, kde to hledat a jak to porovnávat. Nebo jestli to jde i jinak otestovat detailněji, než jen sledováním kontrolky na modemu. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Přes tu stránku se přihlásíš do administrace modemu a tam to lze sledovat.Zde je vidět přihlášení:www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/comtrend-vr-3026e.html?article=309330

Mělo by to být takto (mám jiný VDSL modem):V konfiguraci routeru - Device info - Statistics - xDSL kde jsou hodnoty odstupu signál/šum, útlum linky a před koncem i počty chyb při přenosu na VDSL. Pokud jsou napočítány chyby, nebo je útlum nad cca 50dB, nechte linku prověřit.

Mám to takto: http://trevor796.rajce.idnes.cz/nastenka/ (snad se Vám to zobrazí). Děkuji

Ha tak to je už na odborníka.Nebo zavolat přímo technika O2 a údaje mu sdělit.