Funkční sestava?

Dobrý den,snažil jsem se vytvořit vybrat komponenty, ze kterých bych si pak chtěl sestavit PC, dostal jsem od někoho na sestavu, ale pro mne byla až moc drahá a tak jsem se pokusil trochu osekat cenu na nějakých částech. A jelikož se v tom moc nevyznám raád bych se vás zeptal, jestli bude tato sestava fungovat: https://www.czc.cz/07b2u7bfgehj0b41k67ft28a6...

Odpovědi na otázku

Pokud to sestaví odborník, bude to fungovat.Očesal jsi nejdůležitější části:1) chybí systémový SSD;2) zvolil jsi parodii na herní VGA;s takovým předraženým křápem těžko budeš pařit nejnovější herní pecky/DX12;3) proč inst. USB, když máš v sestavě DVD mechaniku?K ničemu jinému než k instalacím se už dnes prakticky nehodí.USB média nejsou spolehlivá.

1+2 souhlasim3 - asi proto, ze na CZC jsou DVD verze W10 jen OEM. Mechanika namusi byt na skodu, sam ji vyuzivam pomerne casto.Rozhodne bych si priplatil za i5-6500 a hlavne vymenil desku za neco s chlazenou kaskadou a 4 sloty RAM (B150m Mortar). Kingston vymenil za Crucial.Monitor vymenit za Benq GW2470H - vetsi uhlopricka, VA panel, ale nema repro.

5200,- bych za gtx960 nedal ani smykem + vzal bych raději i5 6500 místo 6400 - za drobný příplatek o něco více výkonu. Tomu enermaxu moc nevěřím, proč nevzít třeba Seasonic?To, že ušetříš teď 1500 na grafice znamená, že dostaneš za hodně peněz průměrný a do budoucna až podprůměrný výkon... taková 1060, či rx 470/480 má výkonu o dost více za relativně malé navýšení ceny.Chápu udržení rozpočtu, ale vlastně ušetření 2 000 znamená dostat o velkej kus horší výkon... takže šetřit se v tomhle případě spíš prodraží...btw: DVD mechanika je pro mě taky zbytečnost...