Funkcne nefunkcni pc po odpojeni od elektriky.

Dobry den, jednoho dne jsem se rozhodl kamaradovi upgaradovat pc protoze se mu prevalil cip na grafice. Koupil jsem nove komponenty: zakladka procesor grafika ramky ssd disk a zdroj. Vse sem spravne zapojil a pocitac se rozebehl, prisel prvni problem - nesel nainstalovat OS z flash disku (tu samou flasku sem pouzival a stale pouzivam na instalaci OS) po nekolika hodinach zkouseni i upgradu biosu sem to vzdal a udelal si CD a nainstalovat to slo. Vse spravne fungovalo jak ma.. pote jsem pocitac odpojil od elektriny a predal kamaradovi s slovama vse funguje jak ma. Kamarad to prinesl domu, zapojil to vse se rozebehlo a slapalo cca tyden a volal ze to se furt odpojuje a pripojuje graficky adaptem po probuzeni z rezimu spanku (blikal monitor) poslal sem na reklamaci graficku kartu a kdyz sem dostal novou nic se nezmenilo a jeste se k tomu pridal problem cislo 2. Start pc trval cca 8 minut (ssd disk) jenze vse to trvalo jen diky tomu ze se nemohlo nacist internetove pripojeni. Jakmile se to nacetlo pocitac byl pripraven k praci a hrani. Po cca 14 dnech se uz nedokazal pripojit na internet istalace aplikaci a programu trvala treba 20 minut. Pote jsem se rozhodl reklamovat zakladni desku. Po te co mi vratili penize a koupil novou jiny typ jsem vse hezky nainstaloval jenze za 2 dny se vse opakovalo. Nastvanej sem vzal grafiku zakladku procesor ramky a vse zpet reklamoval. Dostal sem z5 penize a zakoupil nove veci. Opet pres flesku nesla ( boot pres bios : nacetla se instalace ale kdyz si mate vybrat jakej os chcete ×32 nebo ×64 home,prof,ult. Tak to hlasi ze nebyla nalezena zadna instalacka) tak sem instaloval z CD vse nainstaloval slapalo jak ma u me doma sme na tom proparili cely vikend ale jakmile jsem pc odpojil od elektriky a predal kamaradovi tak si to doma zapojil a nesel nacist windows ze ma kritickou chybu. Vse sem naistaloval u nej doma a 4 den mu to bezi bez problemu ale jakmile mu vypadnou pojistky bude to v haji ...Sem v koncich.... nejaka rada??? Zakladka pc-mate Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Očividně máš "podělaný" ruce - tohle se hned tak někomu nestane. Věnuj se něčemu jinému.

Jsem rad za tvoji radu ale bohuzel to muj problem nevyresilo... asi jsi nepochopil co se tady na tom foru dela ale to nevadi

To je nejlepší rada. Pokud nejsi schopen identifikovat problém, počínaje tím, proč nejde instalovat systém z flash, neměl by ses věnovat stavbě PC. Jinak nepíšeš nic o zdroji, to je základ. Jestli tam sázíš nějaký "500W* za 700kč, tak bys věděl, kde je problém ;)

No ja by som skôr tipoval, že tie "podělané ruce" má skôr ten jeho známy. A nielen ruce, ale i elektrinu doma, keď mu to vyhadzuje poistky....

Pojistky mu pc nevyhazuje, je to novostavba kde se stale dela se strojema na 380...

Zažil jsem kdysi časté restarty PC. Pak jsem zjistil, že se to restartuje pokaždé když v malé pekárně o patro níž zapnou pec.

Zajimave ale myslim ze tim to problem nebude napeti je stale ikdyz se pusti stroj s odberem do 380

Někdy v první polovině 90. let se v síti navyšovalo napění za 220V/380V na 230V/400V, takže tam určitě žádné stroje na 380V nepouštíte. Pokud tam napětí lítá jako splašené, není na škodu PC umístit za pořádnou UPS, která to umí odfiltrovat.

Je to novostavba na ktere se pouzivaj stroje do zasuvky na 380...

Já se obávám, že vzhledem k tomu, že jsi si jist, že s elektrikou není problém. A jako argument je pro Tebe, že je to novostavba a používají se tam stroje na 380V, tak Ti tady asi nikdo nedokáže poradit.

Co nerozumíš na tom, že 380V už v síti asi čtvrt století není? Viz. ČSN - IEC 38 (3301201) z roku 1993.

Kolega se ti snaží naznačit, že už dávno se používá místo 220V 230 a místo 380 je 400V ;/

To napětí přece nemusí být stálé. Něco zapneš nebo vypneš a můžeš tam mít třeba prudký pokles v řádech ms.

Nech si dá u seba doma do poriadku elektrinu. Že mu to nefunguje - to je jeho problém, pretože u neho asi kopa vecí nefunguje (a možno i v jeho hlave).

Po preneseni ke me domu pc nejde.. kluk ma novostavbu a s elektrikou neni problem

V tom prípade je tu otázka - čo ON stvára s tým PC? Istotne sa začne v tom vŕtať, ako taký vrták. Pošli ho kade ľahšie a nech si to dá opraviť inde. Ty si mu to urobil Xkrát, fungovalo to a keď si odišiel - záhadne to nešlo. Takže príčinou nie je PC, ani ty, ale len ON!

Doporučuji návštěvu cikánky, protože vás musel snad někdo proklít...taková smůla naráz snad není možná...

Kdyby to slo takhle lehce udelat byl bych rad pocitac sem stavel uz nespocetnekrat i do firem vcetne instalaci a vseho mozneho ale tohle je ciste ojedinely problem nad kterym si klepu na hlavu a rikam ze to neni mozne

Tak mne napadá, nevidím v té změti písmen zmínku o zdroji. Nemáte tam nějaký šunt?

Gold clas 750w pripojeny krom toho co sem tu napsal 1×cd rom 1x500gb sata II a ctecka karet

Kromě toho, že je na tuto sestavu ten zdroj zbytečně zpřevýkonovaný, tak by mne spíš zajímal výrobce + typ.

Evga 750 supernova G2

Tak to by šrot neměl být, nicméně je tam už nějaké stáří, tak jestli nemá unavené kondíky. Není možnost vyzkoušet PC s jiným zdrojem?

Moznost byla zkousel sem ho u sebe v pc cca na 2 dny a bez problemu zdroj je stary cca 2,5 roku

Na tomto zdroji mi bezi procesor s 110w i graficka karta R280x ktera ma postastne vetsi spotrebu nez gtx 1060. A jeho procesor zere 65w

A? Vždyť to platí s tím co píšu, že 750W pro takovou sestavu je nesmyslně moc. A pořád nevidím tu značku a typ zdroje. A čím dál víc z těch celkem nicneříkajících hausnumer začínám mít pocit, že se v tom moc neorientujete.

Jedine co me napada jestli nejakou zahadou ssd disk neztraci data coz mi prijde jako blbost (kdyby se jednalo o stare disky s mechanickyma castema tak bych to uz vymenil) ctecka karet jinak me uz nic nenapada...

pouzit kvalitni zdroj a upsku.