» Poradna » Windows (a jiné OS)

Funkcia Sum nepočíta súčet ale počet

Dobrý deň, po exportovaní údajov do excelu mi funkcia SUM nepočíta súčty jednotlivých hodnôt ale počty. Viete mi prosím poradiť, čo konkrétne treba nadstaviť, aby sa mi hodnoty v bunkách sčítavali ?Ďakujem

Odpovědi na otázku

SUM určitě počet nepočítá.

Upřesni to. Exportování není DO něčeho, ale Z něčeho. Do Excelu jsou údaje importované, ale nepíšeš z čeho. Jedná se o kontingenční tabulku?

A máš správně nastavený obsah buněk? Aby to Excel bral jako čísla.

DO něčeho je import, Z něčeho je export. To je stejné jako import a export zboží přes hranice státu třeba. A funkce SUM opravdu není počet. Trochu to lépe popiš, určitě něco děláš špatně.

I když píšeš totéž, co já před dvěmi hodinami, napadá mě, jestli to na Slovensku nemají jinak. V sousedním vchodě nedávno měnili zahraniční dělníci vchodové dveře (s koulí, otvírají se do chodníku). Dali na ně ceduli "ZATLAČTE K SOBĚ".

Pořád lepší, než kdyby tam bylo napsáno "TÁHNĚTE!"

Pravda. V Chánově nemají na dveřích napsáno nic (obvykle ani ty dveře) a stejně před nimi každou chvíli někdo tlačí.