» Poradna » Programy

Funkce Když?

Zdravím. Ve sloupci C mám zadané finance za různé platby. Řekněme za stravenky, dopravu, ošacení. Ve sloupci D;E a F bych chtěl roztřídit právě jednotlivé druhy plateb, tak aby ve sloupci D byly platby za stravenky, ve sloupci E za dopravu a v F za ošacení. Lze toho dosáhnout funkcí KDYŽ? a pokud ano neporadili byste jak formulovat vzorec? např.( =Když ve sloupci A bude "doprava" zkopíruj sumu ze sloupce C do sloupce E)...... díky za radu

Odpovědi na otázku

nejlehčí to bude přes rozšířený filtr :)http://excel-navod.fotopulos.net/tabulka/rozsirenyfiltr.html

pokud to chceš přes KDYŽ(), tak to jde taky. Někde musíš mít určení, třeba ve sloupci BV D pak použiješ vzorec: =Když(B2="stravenky"; D2; 0)V E pak použiješ vzorec: =Když(B2="doprava"; D2; 0)V F pak použiješ vzorec: =Když(B2="ošacení"; D2; 0)

SUMIFS(). Něco podobného tady bylo včera:https://www.zive.cz/poradna/excel---jak-secis...

Závěrečný úkol v Budějkách co? :D S tím když je to takový.... jak máš vlastně zadané hodnoty? případně screen. Můžu i pomoct.