» Poradna » Mobily

Funkce gyroskop

Dobrý den.K čemu je dobrá funkce gyroskop v mobilu?Děkuji.

Odpovědi na otázku

K tomu, když otočíte telefon o 90 st. tak se otočí i zobrazení.

aby si stroskotanec s mobilom držal správny smer v šírom odceáne krčiem a šenkov...

Ono zobrazení se mi otáčí i bez gyroskopu který v nynějším telefonu nemám.

Prostuduj si rozdíl mezi 2D/3D akcelerometrem a gyroskopem.

A k čemu mi to bude? Já nepotřebuji vědět rozdíl nebo funkci, ale použití v mobilních telefonech. Myslím si, že tuto odpověď asi nikde nedostanu.

Když pochopíš rozdíl a funkci, bude ti jasná odpověď na co se ptáš - k čemu je gyro v mobilu dobré.

Je to co vím dobré pro jisté hry např. Modern combat 3,4 ,nova freedom edition a call of duty strike team a black ops díky tomu můžete mířit pohybem telefonu coz je nesrovnatelně lepší nez posuvem zobrazeni prstem jinak se ptám na totéž

Ja to používam napr. pri navigácii v aute. Vodorovná poloha mi dáva podstatne viac informácií ako poloha zvislá, kde sa kvôli miestu nezobrazujú.

najdeš ji na netu pouhým zadáním tří slov

akcelerometr je zařízení které pozná podle které osy se telefon otáčígyroskop pozná v jaké je poloze ... teď doufám že jsem nenapsal hovadinu

Akcelerometr, jak z názvu plyne, pozná zrychlení v daném směru, tj. pokud začne například mobil padat, nemusí se otáčet podle žádné osy, ale zrychluje směrem k zemi. Akcelerometr tedy z principu své funkce identifikuje například vibrace a dá se použít ke kompenzaci roztřesených snímků/videa.Gyroskop (to je správně) pak identifikuje polohu.

Akcelerometr se samozřejmě dá použít i ke zjištění polohy – gravitace na něj působí. Problém nastane pokud začne mobil rychleji akcelerovat jiným směrem.

Problém je, že při měření změn (dostředivé a odstředivé síly, případně změna rychlosti v přímém směru) díky výpočtům dochází v čase k neustálému nárůstu chyb až je vypočítávaná poloha natolik mimo, že je nepoužitelná. Teoreticky to možné je, ale prakticky se díky nepřesnostem nepoužívá.

Hold prdim na mobil za deset tisíc Asus Zenfone 2 který tuto funkci má a který mi většina lidí doporučovala.

To je správný přístup. Místo, aby sis přečetl článek a pochopil to, vybereš si jiný mobil.Co když ten jiný bude mít nějakou jinou "divnou" funkčnost, kterou nebudeš znát?

Dnešní mobily jsou plné "divných" funkcí, který každý na 100% potřebuje, i když netuší, co to je, ale volat, psát SMS a postnout selfie na FB by bez toho určitě nešlo...

Nikde tam nevidím měření otáček. Víš vůbec co je to meřit otáčky? To by se ten mobil musel rádně vrtět, aby to mělo smysl. A to si mám upevnit na osu kola, aby to měřilo otáčky?

Gyroskop můžeš použít jako Virtuální Realitu ( pasivní) nebo na Pokémon GO ( AR mód )