Funguje pouze 1 jádro z 6

Zdravím,Zapnul jsem PC a příšerně se začal sekat. Chvíli jsem hledal kde je chyba a zjistil že je funkční pouze jedno jádro ze 6. V msconfig je na výběr pouze jedno.. vždy tam bylo jedna až 6 a logicky jsem měl vybrané 6... V BIOSU jsou vidět všechny jádra, ale v msconfig a správci úloh pouze jedno.Chci se zeptat jestli nějaká hodná duše neví co s tím.Předem díky za všechny rady a komentáře. :)

Odpovědi na otázku

Problém je v tom, že ses do toho vůbec začal vrtat. Tohle se vždy nastaví automaticky tak, jak to má být pro využití celého procesoru a uživatel do toho nemá vůbec zasahovat.

Automaticky to windows nastaví na 1 jádro. Aspoň u mě, dal jsem to na 6. Potom zpátky na jedno a už to tam zůstalo... Ale divný je to že to udělalo až po delší době několika týdnu..

Není pravda, pokud máš správně všechny ovladače, tak to Windows vždycky nastaví pro využití celého procesoru. Nikdy to nemusí uživatel nastavovat a vůbec do toho nemá zasahovat. To je jen možnost pro experimentální účely, ale ne běžného uživatele.

Hádat se určitě nebudu. Je nějaký řešení?

Ověř si to programem CPU-Z, jestli opravdu jede jen jedno jádro. Ten msconfig to nezobrazuje vždycky správně.

1) Koukáte ve správci úloh na celkové využití, nebo na logické procesy? Na grafu dejte pravé tl. a přepněte na logické procesy, pak to bude zobrazovat graf pro každé jádro zvlášť.2) V msconfig to nastavte takto:https://ctrlv.cz/HpMDTedy tak, že tam nebude nic zaškrtnuto. Jakmile tam něco nastavíte, tak to je vždy omezení. Pak restartujte PC.

ne "logické procesy", ale "logické procesory"... https://ctrlv.cz/ytwh

Dík za opravu.

V tom biosu to máš správně nastavené,mě se taky jednou stalo,že mě hry a vše jelo pomalu a ve správci úloh se ukazovala jen tři jádra a to samé v tento počítač,vlastnosti v těch informacích,system taky jen tři. Tak nakonec jsem si všiml,že v biosu bylo to jeno jádro of.

Ono to bývá většinou cca takto:1. Někdo si koupí nějaký nový více-jádrový CPU.2. Začne to trošku zkoumat a na netu najde screen ze správce úloh, kde vidí třeba 6 grafů pro každé jádro zvlášť.3. Otevře svůj správce úloh, který má ve výchozím stavu a "problém" je na světě - vidí jen jeden graf!4. Začne panikařit, že mu CPU nefunguje, jak má (i když na výkonu žádný problém nezaregistroval).5. Začne pátrat na netu po tom, jak aktivovat ostatní jádra.6. Celkem logicky se dostane k msconfigu.7. Jelikož nepochopí, k čemu to nastavení v msconfigu slouží, začne panikařit ještě více, protože tam vidí jen zašedlou jedničku! Tím si jen potvrdí, je má "problém" s CPU!!!8. Blbnutí s msconfigem nevede k tomu, že by se mu ve správci úloh ukázala všechna jádra!!!9. Panika vrcholí, protože při blbnutí s msfonfigem jádra doopravdy zakázal, omezil si RAM a kdo ví co ještě a PC se začal chovat divně.10. Napíše do poradny, kde mu to v lepším případě někdo rychle vysvětlí a vše se vyřeší nebo přijde nějaký expert a poradí mu, jak si rozjebat ještě BIOS...A teď mi tazatel může napsat, co jsem netrefil. Pak může všechny blbosti, co přenastavil, vrátit zpět a aktivovat si logické procesory v kontextové nabídce. Problém vyřešen.

Krásný popis. To je normálně na bludišťáka.

Náhodou - dobre to popísal.BFU sa začne vŕtať v nastaveniach, vidí jeden graf a panika je na svete. Potom ide do msconfig, aktivuje všetko možné i nemožné a PC odrazu ide pomalšie ako najpomalší slimák.

Přesně tak, já to myslel vážně, ne ironicky

by mě zajímalo jak si vlastně zjistil že ti jede jen jedno jádro a ne všechny.. můžeš nám ten postup popsat ? Jen podle toho že byl PC pomalej ? Parametry toho počítače jsou jaký ?V msconfig běžnej uživatel nemá co nastavovat. Tvůj "problém" to stejně vůbec neřeší..

Nestrkaj pracky do msconfigu, lebo si to rozoserieš tak, že už ti ani svätý nepomôžu.

Svatý mu nepomůžou, čistý reinstal snad ano dokud do toho nezačne zas štourat.