» Poradna » Notebooky

Funguje mi grafická karta?

Dobrý den,hned na úvod se musím přiznat, jsem pouze uživatel a v počítačích se nevyznám. Tak tedy, mám problém pravděpodobně se svojí grafickou kartou (NVIDIA GeForce GT 635M). Jde o to, že můj laptop má grafické karty dvě, jednu na běžné věci a druhá (Intel(R) HD Graphics 4000) by se měla spustit při složitějších věcech, bohužel mám ale pocit, že se karta nespustí. Když pustím jednu z více náročnější her, laptop ji buď vůbec nespustí a nebo se hra nedá hrát, malé fps etc.Takže můj dotaz zní: Lze si nějak ověřit zda hra běží opravdu na tu lepší kartu a pokud by jste měli nějaké další rady, rád si je vyslechnu.Hezký den všem a předem díky za jakoukoliv pomoc.btw: Laptop je lenovo Dark Metal G780Ram: 4gbProcesor: Intel core i7-3520M

Odpovědi na otázku

Ty grafiky jsou prakticky úplně stejně výkonné, takže to ani nemá cenu řešit. Jinak by to mělo být naopak, ta 635M by se měla spouštět při náročnějších věcech, ale nějak to nepoznáš, protože jak již jsem říkal, tak výkonnostní rozdíl mezi těma grafikama je cca 3%.

monitorovani aktivity grafiky nvidia si muzes aktivovat primo v ovladacich:otevri ovladaci panel nvidia, klikni na plocha a zaskrtni zobrazit ikonu aktivity jednotky GPU v oznamovaci oblasti. Nekde pobliz hodin se ti zobrazi ikonka, ktera bude menit barvu podle toho jestli se grafika nvidia vyuziva, kdyz na tu ikonku najedes mysi, tak se ti zobrazi i ikony programu, ktery grafiku nvidia aktualne vyuzivaji.... Jinak nvidia 635m neni herni grafika. Je sice o neco lepsi nez intel hd4000, ale i tak necekej zadnou hitparadu....

Moc Vám děkuji, přesně tohle jsem hledal. Mimochodem nějaké rady ohledně zvýšení výkonu?Přemýšlel jsem o koupi lepšího procesoru, ale je to možné. Jak jsem tu již jednou psal, jsem opravdu jen uživatel.

Navýšení RAM trošku pomůže. SSD výkon ve hrách nezvedne, ale výrazně urychlí práci s počítačem. Také je možné, že máte zanesené chlazení, vyčištění může znatelně zvýšit výkon. Výměna komponent jako je CPU a GPU je u notebooků většinou vyloučená.

Ano dá se ověřit na které GK hra běží například programem GPU-Z. Zjistí se to vytížením jádra té či oné grafiky.

zbytecne komplikovany, pro tazateluv ucel bohate poslouzi primo soucast ovladacu ke grafice nvidia.....