» Poradna » Počítačové sítě

Funguje ADSL2+ se routrem?

Zdravím,
mám doma ADSL2+ router od ČRa Siemens ADSL CL-101-I, ten pokračuje do wifi routru D-link DI 614+.
Požadal jsem ČRa na navýšení na 8MB rychlost. Když mi zaslali toho Siemense a ještě nezvýšili rychlost (původně 2MB), tak v kombinaci s D-linkem to jelo v pohodě. Po zaslání smsky, že mi zvýšili rychlost, mi jede připojení na přímo (ADSL-PC), bohužel D-link se nechytá.Ve statutu nemá žádné IP adresy. Má to něco společného z tim ADSL2+? Přece za Siemensem jede standartní síť, ne? Jsem pololaik nechápu proč to nejede, ze starým adsl routem to jelo, z novým na původní rychlosti také, s novou rychlosti ne. Rychlost (adsl-pc) jsem měl dnes kolem 3,5 MB (jsem daleko od ústředny). Poradte proč mi se nechytá ten d-link?

Odpovědi na otázku

No měl by se chytit, to máš pravdu, za tím roterem/modemem je to už obyčejná síť. Neměnili ti třeba IP adresu, neměl jsi tu WiFi předtím na pevnou IP a teď to dává DHCP z nějakého jiného rozsahu nebo naopak? Zkus ten WiFi router nastavit ručně na pevnou IP wan portu...

reset Siemensu; dal bych tomu druhému routeru pevnou IP. Výrobky Siemens, co jsem viděl, nejsou lídr v sítích

ta pevna IP na wifi routru pomohla

ipconfig /release
ipconfig /renew