Fungovanie RAM

Dobrý deň , keď do matičnej dosky GA-MA785GMT-UD2H (rev. 1.1) zapojím 2x2GB RAM a 1x16GB RAM pôjde to ? Lebo teraz tam mám 2x2GB a 2x1GB ktoré su 8 rokov staré a doska by mala ten 16GB DDR3 modul podporovať len či to bude v poriadku že budu zaplnené 3 sloty s uplne inou veľkosťov.Za každu odpoveď Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Tvoje deska podporuje max 16GB paměti RAMOstatně vše si můžeš pročíst na webu výrobce tvé desky..

Takze tam mozem mat len tu 1x 16GB a tie 2GB nie ?

Tieto predaj a kúp 4x 4 GB a máš istotu. Pochybujem, že AM3 vezme 16 GB modul

Je otázka zda výrobce píše že RAM je max 16 GB proto, protože před 8 lety více nebol vyzkoušet, nebo protože tam je nějaké umělé omezení. A protože AMD Phenom™II má řadič pamětí v procesoru, tak by měl umět více než 16 GB. Klidně bych zkusil 2x2 + 1x16. Není co ztratit.Druhá věc je zda 20 GB RAM má v takovém počítači smysl. Osobně mám Phenom 955 s 8 GB RAM a nepociťuji nějaké omezení.

Jak píše Lubo.Deska stěží pobere 16 GB modul.Obzvláště, když má 4 banky.Manuál je dost strohý, ale vzhledem k deskám té doby to bude max4x4 GB (a to ještě nejspíš v DS verzi).A použitý procesor v tom nehraje roli.

Ono celé toto vlákno je asi stejně jen akademická diskuze. Když si zkusím najít kde koupit DIMM DDR3 16GB, tak Alza 0 typů, CZC 1 typ 16GB DDR3 1866 Reg ECC což v desce s AM3 desce fungovat nebude, lan-shop 1 typ 16GB, DDR3L, 1333MHz, ECC Reg, to samé - nepojede. Aukro 1 typ 16GB PC3-14900R DDR3-1866 REGISTERED ECC, který opět nepojede a jeden typ bez přesnějšího popisu zato s tímto varováním "UPOZORNĚNÍ: KOMPATIBILITA POUZE S PROCESORY AMD!!!"Takže reálně je dostupný jeden typ od neznámého výrobce na Aukru. Zda risknout 1800 Kč si musí říct Pavol sám. Osobně bych si myslím, že by to jet mohlo.

Deska - její chipset - umí adresovat maximálně 16 GB paměti ve 4 paměťových slotech desky. Takže použít můžeš maximálně 4 x 4GB paměti. Nebo jinak - větší paměť než 4GB fungovat nebude.