FullHD hry na WQHD monitoru

Ahoj,rád bych si koupil nový nový 32" IPS monitor. Chtěl bych se zeptat jaké máte kdo zkušenosti s hraním her ve FullHD na WQHD monitoru. Vzhledem k tomu, že WQHD má 1,78x větší plochu , obávám se, že grafika mi ve hrách nebude zvládat rozliušení WQHD a já budu muset hrát ve FullHD, Mám se něčeho obávat, nebo vše půjde hladce a obraz bude v cajku?Rád ocením jakoukoli praktickou zkušenost. Děkuji

Odpovědi na otázku

Mam WQHD, pokud hrajes 1920x1080, neni to otresny, ale budes to videt. Filmy skaluji dobre, ale s hrama je to horsi. Nic neprekonatelneho ovsem.

čo máš za grafiku?obraz bude samozrejme mierne rozmazaný, nie je to ale až tak výrazné. záleží od hry, napríklad vo fallout 4 vidím menší rozdiel ako pri iných tituloch.

SAPHIRE RADEON NITRO+ RX 5700XT 8GB GDDR6

Budu-li tedy hrát víceméně ve FullHD, byl by vhodnější FullHD monitor? Filmy na PC nesleduji, lae z výběru FullHD 32" se mi zrovna v IPS nic nelíbilo

tá grafika zvládne 1440p ľavou zadnou, FHD rozlíšenie riešiť nemusíš.ja mám slabšiu 1070 a bez problémov zvláda aj nové hry v natívnom rozlíšení. ak moc klesajú FPS, stačí znížiť detaily. na kvalite obrazu to obvykle vidieť nie je. najlepšie ak máš monitor s freesync, to ťa potom FPS trápiť vôbec nemuší.

32"FHD nekupuj, raster je hruby, neda sa na to pozerat. Pixely velke jak slon. Normalne kup 4K, prechodne vydrzis a neskor dokupis vhodnejsiu grafiku.

ty si slon, on nekupuje 32" 1080p ale 32" WQHD t.j 1440p, tak si radeji 2 x precti dotaz drive nez neco placnes, pri WQHD na 32" pixely videt vubec nejsou, prave na taky monitor pri psani tohohle koukam

A tenhle komentář je co? - Budu-li tedy hrát víceméně ve FullHD, byl by vhodnější FullHD monitor? Filmy na PC nesleduji, lae z výběru FullHD 32" se mi zrovna v IPS nic nelíbilo Omluv se mu

tazatel vlakna se ptal jestli mu utahne gpu hry na WQHD s RX 5700XT, a nepsal ze chce kupovat monitor 32" v 1080p rozliseni, v prvni rade se treba vyjadrovat k veci a ne odveci, a mimochodem slon je nahodou hezke zvire, kdybych ho chtel urazit napsal bych ze je chobot ale ja napsal ze je slon, ktery troubi nezmysly

ty jsi fakt trotlikv dalsim postu zjistuje okolnosti nakupu fhd monitoru. fakt - nauc se cist.

Nedokážeš sledovat vlákno Alvi: "Budu-li tedy hrát víceméně ve FullHD, byl by vhodnější FullHD monitor?" roob: "32"FHD nekupuj, raster je hruby, neda sa na to pozerat" Tralala: "ty si slon, on nekupuje 32" 1080p ale 32" WQHD t.j 1440p"

nez koupit fhd, tak radeji kup 4k.i kdyz treba nakonec budes hrat ve fullhd, tak fhd naskalovame na 4k bude vypadat podstatne lepe, nez na 1440.

šmarjá, to je dostatečná grafika na 1440p. Mám srovnatelnou 2070 a zvládá to dobře, byť mám jen 60Hz 10bit monitor 32". Jsem čekal že budeš mít něco jako 1060/580, tohle je naprosto v pohodě, obzvlášť když si odpustíš velké úrovně vyhlazování (AA).

S takhle jemným rozlišením to vyhlazování podle mě nebude tak moc třeba.